ونتیلاتورهای اهدایی نفت در ۸۲ شهرستان کشور توزیع می‎شود

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران گفت: ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی (ونتیلاتور) اهدایی این شرکت به وزارت بهداشت، در سطح ۸۲ شهرستان کشور که در استان‌های نفت‌خیز واقع شده‌اند توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار شانا، بابک دارابی صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۲ مهرماه) در آیین اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی به بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز کشور گفت: این دستگاه‌های کمک تنفسی با اتکا به توان داخل ساخته شده و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت و به تبع آن شرکت ملی نفت ایران با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان برای بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز کشور تهیه شده است.

وی با اشاره به مشارکت و همدلی مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی نفت‌خیز در حادثه سیل پارسال استان خوزستان افزود: بازسازی ۳ هزار و ۳۰۰ خانه در مسیر سیل و بازساری و تعمیر مدارس آسیب‌دیده و مراکز درمانی از اهم اقدام‌های این مدیریت بود که با تأمین اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان انجام شد.

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز با بیان اینکه امروز شاهد هم‌افزایی میان وزیران نفت و بهداشت و درمان برای تهیه ملزومات پزشکی هستیم، اظهار کرد: دستگاه‌های کمک تنفسی به‌منظور رفع کمبود تجهیزات پزشکی در استان‌های نفت‌خیز کشور و همچنین بهبود در روند درمان بیماران کرونایی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری شد و در ۹ استان کشور توزیع می‌شود.

دارابی تصریح کرد: بر این اساس ۸۲ شهرستان از توزیع این دستگاه‌ها منتفع خواهند شد که فهرست توزیع این دستگاه‌ها بر این منوال است که سهم استان خوزستان ۳۲ دستگاه، بوشهر ۲۵ دستگاه، استان‌های ایلام، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و استان لرستان هرکدام ۱۳ دستگاه و سرخس ۶ دستگاه خواهد بود.

وی عنوان کرد: مراحل طراحی و ساخت همه دستگاه‌های کمک تنفسی توسط متخصصان داخلی انجام شده که این مسئله خود گام موثری در حمایت از تولید داخل است.

کد خبر 308389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =