نفت ۶ دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان لقمان سرخس اهدا کرد

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق ۶ دستگاه ونتیلاتور (دستگاه کمک تنفسی) اهدایی وزارت نفت را به بیمارستان لقمان شهرستان سرخس اهدا کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، سیدابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در حاشیه مراسم اهدای دستگاه‌های کمک تنفسی به شهرستان سرخس، به پیگیری و هماهنگی‌های انجام‌شده از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت، همیاری و کمک به مناطق پیرامون خود است که این موضوع مهم در قالب مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت نمود می‌یابد. اهدای دستگاه‌های کمک تنفسی از سوی شرکت ملی نفت ایران به شهرستان سرخس برای کمک به بهبود و تسریع در روند درمان بیماران بسیار مؤثر است.

وی اظهار کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق به ‌عنوان تنها شرکت تولیدکننده گاز در شمال شرق کشور، افزون بر وظیفه تولید گاز در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و بهداشتی، اقدام‌های مهم و قابل‌توجهی را در سال‌های گذشته انجام داده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را راهکاری مناسب برای خدمت به جوامع پیرامونی تأسیسات نفت و گاز برشمرد و تصریح کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در راستای تعهدات خود اقدام‌هایی از جمله کمک به بخش‌های مختلف شهرستان مانند در اختیار قرار دادن ماشین‌آلات راه‌سازی و عمرانی، کمک و همیاری به شبکه بهداشت و درمان شهرستان، دریافت مجوز و اختصاص بودجه بهسازی و ساخت مدارس شهرستان را به‌عنوان بخشی از فعالیت‌های عام‌المنفعه در این حوزه به انجام رسانده است.

محمدی اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و شرایط ویژه کشور، با تهیه بسته‌های معیشتی، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، برپایی ایستگاه‌های تب‌سنجی و اکسیمتری، ضدعفونی معابر و خیابان‌ها، همکاری و کمک به شبکه بهداشت و درمان شهرستان و ... سعی شده است تا حد امکان در جلوگیری از شیوع این ویروس و کاهش خسارت‌های آن همگام با دیگر بخش‌ها به شهرستان سرخس خدمات‌رسانی کنیم.

پیش ‌از این مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران از توزیع ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی (ونتیلاتور) اهدایی این شرکت به وزارت بهداشت، در سطح ۸۲ شهرستان کشور که در استان‌های نفت‌خیز واقع‌شده‌اند، خبر داده بود که سهم استان خوزستان ۳۲ دستگاه، استان‌ بوشهر ۲۵ دستگاه، استان‌های ایلام، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و استان لرستان هرکدام ۱۳ دستگاه و سرخس ۶ دستگاه است.

کد خبر 309064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =