طرح انتقال نفت گوره به جاسک تا اوایل ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود

رئیس‌جمهوری گفت: طرح‌های احیای دریاچه ارومیه و انتقال نفت از گوره به جاسک تا پایان امسال و اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش شانا به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی امروز (پنجشنبه، ۱۵ آبان‌ماه) در آیین بهره‌برداری از مرحله نخست طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و سه طرح مرتبط با آن این طرح را یکی از طرح‌های بسیار عظیم و بزرگ دانست و گفت: البته پروژه‌های بسیار مهم و تاریخی تا پایان سال و اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند که می‌توان به طرح بی‌نظیر احیای دریاچه ارومیه و طرح عظیم انتقال نفت از گوره به جاسک اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این طرح‌های عظیم توسعه‌ای با وجود تحریم و فشار یک دولت تروریست در آمریکا و به کوری چشم آنها به بهره‌برداری می‌رسد و نشان می‌دهد این فشارها قادر نبوده مانع اجرای طرح عظیم توسعه‌ای در کشور شود.

رئیس جمهوری با اشاره به جنگ اقتصادی سه ساله آمریکا علیه ملت ایران، اظهار کرد: من نظیر فشاری که در این سه سال بر این دولت و مردم تحمیل شد در تاریخ ایران سراغ ندارم؛ همیشه فشار و تحریم بوده اما جنگ اقتصادی آن هم در شرایط کرونا و در شرایطی که مردم ما نیاز به دارو و امکانات بهداشتی داشتند، نبود.

روحانی افزود: در این دوره آقایی در کاخ سفید بود که بی‌رحمانه حتی در دوران کرونا تحریم‌ها و جنگ را تشدید کرد. اینها به هیچ اصول انسانی، حقوق بشر و قوانین و مقررات بین‌المللی پایبند نبودند، اما در عین حال مطمئنم ملت ایران در نهایت پیروز خواهد بود.

وی تأکید کرد: نتیجه انتخابات آمریکا و اینکه چه کسی رئیس‌جمهور شود مهم نیست و هر کسی که می‌خواهد باشد، چرا که دولت بعدی‌شان بی ‌تردید در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد و راهی ندارند جز اینکه در برابر قانون، مقررات و فشار افکار عمومی و در برابر صبر و مقاومت این ملت بزرگ تسلیم شوند.

رئیس‌جمهوری گفت: افتتاح پروژه‌ها دلیلی روشن و واضح است که ملت ما در برابر این فشارها کمر خم نمی‌کند و بی‌تردید می‌توانیم در برابر دشمنان خود موفق باشیم و آنها را وادار کنیم روزی باز بیایند و قانون، مقررات و پیمان را اجرا و پیاده کنند.

کد خبر 309209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =