اوپک حمله به تأسیسات نفتی عربستان را محکوم کرد

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در بیانیه‎ای حمله به تأسیسات نفتی عربستان در جده را محکوم کرد.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه اوپک، اوپک حمله تروریستی به تاسیسات نفتی شرکت دولتی سعودی آرامکو که سبب آتش‌سوزی در مخزن سوخت یک ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی در شمال جده شد را اقدامی ناجوانمردانه علیه تأسیسات اساسی که به توزیع نیازهای حیاتی انرژی کمک می‌کند، دانست.

محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در این باره گفت: اقدام‌های خرابکارانه‌ای از این قبیل، برای امنیت تأمین انرژی و تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان زیان‌آور است و می‌تواند سبب تردید و نوسان‌های بسیاری در بازار شود. 

وی افزود: از شنیدن اینکه آتش‌نشانان توانستند به‌سرعت آتش را خاموش کنند بسیار خوشحال شدیم و خوشبختانه این حادثه هیچ زخمی و تلفاتی نداشت. 

بارکیندو تصریح کرد: واکنش سریع سعودی آرامکو و اعلام اینکه تأمین سوخت مشتریان این شرکت تحت تأثیر این حادثه قرار نگرفته است، به این معناست که این حادثه هیچ تأثیر منفی بر بازار ندارد. 

به‌تازگی حادثه دیگری نیز در حوالی یک سکوی شناور ایستگاه توزیع نفت در جازان رخ داده بود و حمله تروریستی دیگری در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ تأسیسات نفتی در بقیق و خریس را هدف حمله قرار داده بود. این اقدام‌ها با هدف قطع منابع انرژی و ایجاد بی‌ثباتی در بازارهای نفت و اقتصاد جهانی صورت رخ می‌دهند.

این سازمان مخالف اقدام‌های خرابکارانه و به‌طور کامل به برقراری ثبات در بازار متعهد است و تلاش می‌کند منبعی قابل اطمینان برای تأمین نیاز مشتریان خود در سراسر جهان فراهم کند.

کد خبر 310060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =