آمادگی نفت و گاز شرق برای تولید پایدار گاز در زمستان

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از آمادگی و انجام پیش‌بینی‌ها و پیشگیری‌های لازم در بخش‌های عملیاتی و پشتیبانی زیر پوشش این شرکت برای تولید پایدار گاز در فصل زمستان خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت مناطق مرکزی ایران، سیدابوالحسن محمدی گفت: فصل زمستان یکی از محک‌های واقعی برای ارزیابی بخش‌های عملیاتی، پشتیبانی و تعمیراتی است و باید ضمن ارتقای سطح آمادگی، پیش‌بینی‌ها و پیشگیری‌های لازم برای تولید پایدار گاز انجام شود.

وی افزود: در این مجموعه در نشست‌های کمیته مقابله با بحران، تصمیم‌های پیشگیرانه اتخاذ و پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و در حال حاضر این شرکت آماده گازرسانی پایدار در فصل زمستان است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق ادامه داد: همه شیرآلات قطع جریان حساس مربوط به خطوط در سطح منطقه عملیاتی خانگیران شناسایی و با اقدام واحدهای تعمیراتی اصلاح شده و در سرویس خودکار قرار دارد. افزون بر آن می‌توان به انجام تعمیرات خطوط انتقال نیرو و منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) به‌عنوان اقدام‌های شاخص تعمیراتی که برای حفظ تولید پایدار گاز انجام شده است اشاره کرد.

محمدی ضمن قدردانی از اقدام‌های انجام‌شده از سوی واحد ترابری در راستای مقابله با بحران، ناوگان لجستیکی را از مهم‌ترین بخش‌های مقابله با بحران‌های احتمالی به‌ویژه در فصل سرد سال برشمرد.

وی همچنین با اشاره به گستردگی راه‌ها و جاده‌های منطقه عملیاتی خانگیران، از آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کارگروه مقابله با بحران یاد کرد و افزود: با حضور گروه‌های مختلف، راه‌های مواصلاتی و سخت‌گذر بررسی و نقاط حادثه‌خیز در بحران‌های احتمالی فصل زمستان شناسایی و رفع شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به شرایط خاص آب و هوایی منطقه خانگیران و جو ناپایدار عنوان کرد: به‌طور مستمر به محض اعلام شرایط خاص جوی ازسوی سازمان هواشناسی، نشست‌های کمیته بحران بلافاصله تشکیل و تصمیم‌های لازم گرفته می‌شود.

محمدی درباره ارائه خدمات پشتیبانی در شرایط بحران گفت: با تدابیر انجام‌شده در واحدهای خدمات پشتیبانی و تدارکات کالا، کالاها و مواد شیمیایی مورد نیاز، بسته‌های غذایی و دیگر موارد لازم و ضروری تأمین شده است و از این جهت نیز آمادگی کامل برای مقابله با شرایط بحرانی را داریم.

محمدی از هموطنان در شمال و شرق کشور خواست با مصرف بهینه گاز در فصل سرد زمستان جهادگران عرصه تولید را یاری کنند.

کد خبر 310186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =