عملکرد دولت ایران با وجود تحریم‌های سختگیرانه خیره‌کننده است

سفیر اتریش در ایران گفت: عملکرد دولت ایران با وجود تحریم‌های سختگیرانه و شیوع ویروس همه‌گیر کرونا خیره‌کننده بوده است.

به گزارش خبرنگار شانا، استفان شولتز امروز (چهارشنبه، ۱۹ آذرماه) در ششمین نشست کارگروه انرژی ایران و اتریش از طریق ویدئوکنفراس با تأکید بر گسترش همکاری‌های دوجانبه تهران و وین اظهار کرد: با پذیرش ابعاد غیرقانونی تخلف علیه ملت ایران با اعمال محدودیت‌های یکجانبه علیه تهران از سوی آمریکا، تحریم واژه‌ای گمراه کننده خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما نمی‌دانیم ویروس کرونا چه زمانی و چگونه پایان می‌یابد، تصریح کرد: هم‌اکنون تنها می‌توانیم درباره آثار طولانی‌مدت سیاسی و اقتصادی این ویروس گمانه‌زنی کنیم، این شرایط منحصربه‌فرد است.

سفیر اتریش در ایران تحریم‌های ایران را سخت‌ترین نوع محدودیت دانست و گفت: بسیاری از ما اصطلاح تحریم را به شیوه‌ای گمراه کننده به‌کار می‌بریم. وقتی از منظر انتزاعی به آن نگاه می‌کنید، به معنی پذیرش عملکرد اشتباه یک طرف در برابر دیگری است.

شولتز تصریح کرد: من اصطلاح «محاصره تجاری» را ترجیح می‌دهم، زیرا از فقدان توجیه قانونی چشم‌پوشی و تأثیر منفی آن را بر ایران و مردم آن توصیف می‌کند، این محاصره تجاری که به‌ دلیل کمبود کانال معاملاتی که بر همگان پوشیده نیست، بر بخش دارو و تحصیل نیز تأثیر می‌گذارد.

وی گفت: با وجود همه مشکلات، ایران به لطف فعالان اقتصادی و دولتش عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته است، از این رو به شما تبریک می‌گویم.

ششمین نشست کارگروه انرژی ایران و اتریش با حضور سفیران دو کشور امروز از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.

کد خبر 310587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =