قیمت نفت خام سنگین ایران در نوامبر ۲ دلار افزایش یافت

تولید نفت خام ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک در ماه نوامبر (آبان – آذر) ۳۹ هزار بشکه افزایش یافت و قیمت نفت خام سنگین ایران نیز بیش از ۲ دلار بالا رفت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، ۱۳ عضو اوپک براساس تازه‌ترین گزارش ماهانه دبیرخانه این سازمان که عصر روز دوشنبه (۲۴ آذرماه) منتشر شد، در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه ۷۰۷ هزار بشکه بیشتر از روزانه ۲۴ میلیون و ۴۰۲ هزار بشکه ماه اکتبر، نفت تولید کردند.

تولید روزانه نفت اعضای اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه نوامبر (آبان - آذر) به ۲۵ میلیون و ۱۰۹ هزار بشکه رسید.

لیبی، امارات و ایران با افزایش تولید روزانه ۶۵۶ هزار بشکه، ۷۵ هزار بشکه و ۳۹ هزار بشکه بیشترین افزایش تولید را در ماه نوامبر به خود اختصاص دادند.

افزایش بیش از ۶ درصدی قیمت نفت خام سنگین ایران

تازه‌ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک همچنین نشان داد قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر ۲ دلار و ۶۴ سنت معادل ۶.۶ درصد نسبت به ماه اکتبر افزایش یافته است.

قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر ۴۲ دلار و ۸۸ سنت برای هر بشکه ثبت شد، در حالی که این رقم در ماه اکتبر۴۰ دلار و ۲۴ سنت و میانگین قیمت نفت سنگین ایران نیز از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۳۹ دلار و ۹۸ سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه نوامبر با افزایش ۶.۳ درصدی به ۴۲ دلار و ۹۹ سنت برای هر بشکه رسید که ۲ دلار و ۶۶ سنت بیشتر از ماه اکتبر است.

در تازه‌ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک پیش‌بینی شده است که واکسن کرونا تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به شکل تدریجی در دسترس عموم خواهد بود.

کد خبر 310773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =