منابع لازم در بودجه ۱۴۰۰ برای سرمایه‌گذاری‌های عمرانی در نظر گرفته شد

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت در حد توان و امکانات سعی می‌کند دیدگاه‌های اصلاحی مجلس را با حفظ شاکله کلی بودجه لحاظ کند، گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ منابع لازم برای سرمایه‌گذاری‌های عمرانی و حمایت از قشور کم درآمد، در نظر گرفته شده است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (سه‌شنبه، دوم دی‌ماه) در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به اختصاص بخشی از درآمدهای احتمالی نفت برای امور زیرساختی و حمایت اجتماعی، گفت: در بخش زیرساخت‌های اقتصادی هم، هدف ایجاد اشتغال‌های کوچک و متوسط و اجرای پروژه‌های بزرگ است.

وی با بیان اینکه در بخش حقوق کارمندان تلاش بر این خواهد بود که همچون سال‌های گذشته تورم جبران شود، افزود: دولت در حد توان و امکانات و با در نظر گرفتن همه جوانب و بررسی کارشناسانه، سعی خواهد کرد دیدگاه‌های اصلاحی مجلس را با حفظ شاکله کلی بودجه لحاظ کند.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: همه تلاش‌ها برای استفاده از راهکارهای مناسب در تدوین و تنظیم یک بودجه تأثیرگذار و کارآمد، با هدف رسیدن به نتیجه مطلوب است تا بتوانیم سال آینده هرچه بیشتر فشارها را از روی اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه کمتر کنیم.

روحانی در ادامه این نشست با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های مختلف تجاری و اقتصادی منطقه اوراسیا یکی از مهم‌ترین فرصت‌های پیش روی کشور است، گفت: حضور ایران در اتحادیه اوراسیا، در شرایط کنونی جنگ اقتصادی و تبعات ناشی از کرونا، بیش از گذشته اهمیت یافته است.

کد خبر 311046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =