بخش آلمان خط لوله گازی نورد استریم- ۲ تکمیل شد

کنسرسیوم خط لوله گاز نورد استریم -۲  اعلام کرد که ساخت بخش واقع شده در آب‌های آلمان این خط لوله را تکمیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، کنسرسیوم نورد استریم-۲ به رهبری روسیه روز دوشنبه (هشتم دی‌ماه) اعلام کرد که لوله‌گذاری این پروژه در آب‌های آلمان و کار روی بخشی از این خط لوله به طول ۲ کیلومتر و ۶۰۰ متر را که با تهدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا متوقف شده بود، تکمیل کرده است.

داده‌های مؤسسه ردیابی کشتی رفینیتیو ایکون اوایل روز دوشنبه نشان داد شناور لوله‌گذاری روسی فورتونا از محل ساخت خط لوله گاز نورد استریم- ۲ در آب‌های آلمان واقع در دریای بالتیک خارج شده است.

فورتونا اوایل این ماه کار روی خط لوله را آغاز کرد. گاز این خط لوله با دور زدن اوکراین مستقیم از روسیه به غرب اروپا ارسال می‌شود. ساخت این خط لوله به دلیل خطر تحریم‌های ایالات متحده به‌مدت یک سال متوقف شده بود.

با ساخت این خط لوله - که هزینه‌اش ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو (۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار) برآورد شده است اروپای غربی بیشتر به گاز روسیه وابسته می‌شود و واشنگتن معتقد است این خط لوله امنیت انرژی اروپا را به خطر می‌اندازد.

فورتونا قرار است ماه آینده ساخت این خط لوله در آب‌های دانمارک را ادامه دهد.

با وجود اینکه کنسرسیوم ساخت این خط لوله (به رهبری گازپروم روسیه و با شرکای غربی آن) بیش از ۹۰ درصد ساخت این پروژه را تکمیل کرده، هنوز بیش از ۱۰۰ کیلومتر دیگر از لوله‌گذاری این خط لوله باقی‌ مانده است.

مقام‌های ارشد دولت ترامپ روز چهارشنبه (دوم دی‌ماه) اظهار کردند واشنگتن از متحدان اروپایی و شرکت‌های خصوصی می‌خواهد اقدام‌ها برای کمک به ساخت خط لوله را متوقف کنند.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که روسیه برای اتمام این پروژه باید خود را با تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا تطبیق دهد.

کد خبر 311380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =