بیش از ۸ هزار علمک گاز در استان کردستان نصب شد

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از نصب بیش از ۸ هزار علمک گاز در این استان در ۹ ماه امسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله‌گری در این باره گفت: طرح ضربتی گازرسانی در استان کردستان و تبدیل آن به یک کارگاه بزرگ گازرسانی سبب شد  عملیات لوله‌گذاری با شتابی بیش از پیش انجام شود، مردم روستاهای دورافتاده استان به وصل گاز منازلشان امیدوار شوند و سطح رفاه و امید به زندگی با ارتقای قابل توجهی روبه‌رو بوده است.

وی افزود: انجام هرگونه حفاری در سطح شهر یا روستا نیازمند مجوز از کمیسیون حفاری است و حفاری در هر منطقه باید با رعایت برنامه زمان‌بندی و همکاری و هماهنگی سایر دستگاه‌های حفاری انجام شود که در این باره همکاری‌های مناسبی شده است و این همراهی سبب شد در برخی مناطق استان روند نصب علمک با شتاب بیشتری هم انجام شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان یادآور شد: در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۸ هزار علمک در استان کردستان نصب شده که از این تعداد ۶ هزار علمک در بخش روستایی و ۲ هزار علمک در بخش شهری بوده است.

فعله‌گری همچنین گفت: تاکنون ۵۵۵ هزار اشتراک‌پذیری در استان کردستان انجام‌ شده که از این تعداد، ۴۰۶ هزار و ۹۱۸ اشتراک در بخش شهری و ۱۴۸ هزار و ۸۲ اشتراک در بخش روستایی است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۵۷ روستای کردستان از گاز طبیعی بهره‌مند شده است و عملیات گازرسانی به ۸۷ روستا در حال اجراست که برای پوشش گازرسانی این تعداد روستا، نیاز به بیش از ۹۰۰ کیلومتر شبکه‌گذاری از مسیر سخت گذر و کوهستانی بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان اظهار کرد: تاکنون ۷ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری روستایی در استان انجام شده که نشان از توجه دولت به توسعه خدمات رفاهی در روستاها است و تعداد روستاهای گازرسانی شده کردستان اکنون به یک هزار و ۳۵۵ روستا رسیده است.

کد خبر 311950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =