سازندگان ایرانی عمده تجهیزات صنعت گاز را تأمین می‌کنند

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: نمایشگاه صنعت نفت و گاز به‌عنوان رویدادی بین‌المللی، ریشه‌ای غنی دارد و از نظر گستردگی و حضور انبوه تولیدکنندگان، بهره‌برداران و علاقه‌مندان در ایران و کشورهای فعال در حوزه نفت و تجهیزات نفت و گاز، رویدادی شناخته‌شده و مهم است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمد عسگری با اشاره به اهمیت برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی، گفت: شرکت ملی گاز ایران سال‌هاست که همسو با رونق تولید فعالیت کرده و با حمایت از صنایع داخلی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز خود، گام‌های اساسی و مهمی برداشته است.

وی ادامه داد: نمایشگاه بیست‌وپنجم با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» و با هدف معرفی دستاوردهای صنعت نفت و برنامه‌های آینده برگزار می‌شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه آیین رسمی آغاز به کار بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح روز جمعه (سوم بهمن‌ماه) با حضور وزیر نفت، فعالان بخش خصوصی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تولیدکنندگان و فعالان صنعت نفت برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و پروتکل‌های سختگیرانه‌ای نیز برای حفظ سلامتی مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

عسگری با بیان اینکه غرفه شرکت ملی گاز ایران در سالن ۳۸ فعالیت‌های این شرکت را در معرض دید عموم قرار می‌دهد، اظهار کرد: نمایشگاه امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، کمی متفاوت‌تر از سال‌های پیش برگزار می‌شود، هرچند پروژه‌های گازی در این مدت با تلاش و توان داخلی به‌کار خود ادامه داده و کار گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور بر زمین نمانده است.

وی همچنین با بیان اینکه این شرکت از سال‌ها پیش با بحث داخلی‌سازی، جهش تولید را در برنامه داشته و در بخش‌های مختلف برای نیازهای خود به صنایع داخلی متکی است، تصریح کرد: می‌توان گفت تا حدودی همه تجهیزات مورد نیاز این صنعت، به‌ویژه در بخش گازرسانی در داخل کشور ساخته می‌شود و این شرکت در حوزه ساخت داخل در طول سال‌های گذشته، به‌عنوان یکی از ایرانی‌ترین و بومی‌ترین بخش‌های صنعت نفت و گاز فعالیت کرده و به تولیدکنندگان داخلی اعتماد و اتکا داشته است.

بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، سوم تا ششم بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

کد خبر 312344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =