افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی به اقتصاد کشور رونق می‌بخشد

رئیس‌جمهوری گفت: با فروکش کردن انتظارهای تورمی و روند رو به افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی، شرایط اقتصادی کشور به سمت بهتر شدن حرکت می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (یکشنبه، پنجم بهمن‌ماه) در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تأکید بر این نکته که همه باید تلاش کنند به نحو مؤثر از ثمره مقاومت و مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی برای رونق اقتصادی کشور و جبران لطمه‌های تحریم‌ها بهره ببرند، گفت: برای دولت مسجل و اثبات شده است که هدف کارگردانان شکست‌خورده جنگ اقتصادی، برهم زدن آرامش اقتصادی کشور است و امروز تلاش می‌کنند پیروزی ملت در جنگ اقتصادی را بی‌ثمر و به کام مردم تلخ کنند.

وی افزود: من مطمئن هستم که فعالان اقتصادی کشور و مردم با روشن‌بینی، به این نوع اظهارها و اقدام‌ها توجه و اعتنا نمی‌کنند و با اطمینان، آرامش و امید به افق روشن اقتصاد کشور به فعالیت‌های خود با قدرت ادامه می‌دهند.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه با فروکش کردن انتظارهای تورمی و روند رو به رشد صادرات نفتی و غیرنفتی شرایط اقتصادی کشور به سمت بهتر شدن حرکت می‌کند، تصریح کرد: اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می‌کند آرامش لازم در این بازارها برقرار باشد.

روحانی تأکید کرد: دشمنان عصبانی تلاش می‌کنند روند مثبت را متوقف یا کُند کنند و با تبلیغات وسیع رسانه‌های معاند و جنگ روانی، بیشتر به‌دنبال این هستند که روند کاهش قیمت ارز و قیمت کالاها را شرطی کنند.

روحانی با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف‌های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی کشور در حال ورود به مرحله‌ای تازه است، عنوان کرد: همه باید کمک کنند بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند مدیریت شود و به تعادل برسد.

در ادامه این نشست، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه از روند بررسی و تغییراتی که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در منابع و مصارف لایحه بودجه ۱۴۰۰ داده است، گزارشی ارائه کرد.

براساس گزارش ارائه‌شده در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تبعات و عوارض ناشی از تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس در زمینه افزایش منابع درآمدی و مصارف بودجه بر اقتصاد کشور و معیشت مردم بررسی شد.

کد خبر 312560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =