بایدن در پی ممنوعیت حفاری نفت در زمین‌های فدرال آمریکاست

نیویورک تایمز اعلام کرد که بایدن قصد دارد حفاری نفت در زمین‌های فدرال ایالات متحده آمریکا را ممنوع کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشینگتن، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، قصد دارد روز چهارشنبه (هشتم بهمن‌ماه) اقدام‌های مقدماتی را برای ممنوعیت حفاری‌های جدید نفت و گاز در زمین‌های فدرال اعلام کند.

این روزنامه روز دوشنبه (ششم بهمن‌ماه) با استناد به دو منبع ناشناس اعلام کرد: بایدن قصد دارد با صدور دو فرمان اجرایی، دستورعملی را برای نهادهای فدرال در زمینه تعیین مقدار این ممنوعیت صادر کند.

بایدن پیش از انتخابات قول داده بود که مبارزه با تغییر آب و هوایی را در اولویت‌های اصلی خود قرار دهد و ممنوعیت دائمی حفاری می‌تواند وعده انتخاباتی وی را عملی کند.

بایدن از ۲۰ ژانویه (یکم بهمن‌ماه) به‌طور رسمی ریاست جمهوری آمریکا را به‌عهده گرفت و دولت وی اعطای مجوز نفت و گاز در زمین‌های و آب‌های فدرال را به‌طور موقت به حال تعلیق درآورد. این فرمان از دستوراتی است که با هدف مبارزه با تغییرات آب وهوایی و سرکوب صنعت سوخت‌های فسیلی ایالات متحده اعلام شد.

مجوزهای فدرال حدود ۲۵ درصد تولید نفت خام آمریکا را تشکیل می‌دهد و آنها را به تأمین‌کننده عمده انرژی تبدیل می‌کند و تاثیر بسیاری در انتشار گازهای گلخانه‌ای آمریکا دارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا تلاش کرده بود تولید نفت، گاز و زغال سنگ را در زمین‌های فدرال به حداکثر برساند و تهدیدهای ناشی از گرم شدن کره زمین را به‌طور مرتب نادیده گیرد.

کد خبر 312730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =