تلاش ترامپ برای صدور مجوز حفاری نفت در آلاسکا پیش از ترک کاخ سفید

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد پیش از تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا مجوز حفاری نفت در منطقه آلاسکا را صادر کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت ایالات متحده آمریکا روز جمعه (۲۳ آبان‌ماه) اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا آخرین اقدام‌ها برای نهایی کردن اعطای مجوز حفاری نفت در زیستگاه ملی حیات وحش قطب شمال ایالت آلاسکا را انجام می‌دهد، این اقدام ترامپ درست پیش از مراسم تحلیف بایدن که مخالف حفاری در این منطقه است، انجام می‌شود.

به گفته سخنگوی دفتر مدیریت اراضی ایالات متحده در انکرج، آلاسکا، کاخ سفید در روزهای آینده فراخوانی برای کاندیدها ارسال می‌کند، این فراخوان درخواستی است از شرکت‌های انرژی درباره اینکه کدام اراضی خاص باید اعطا شود.

این مجوز در یک دوره ۶۰ روزه پیش از فروش در زیستگاه ملی حیات وحش قطب شمال ایالت آلاسکا آغاز می‌شود. پیش از اینکه قانون مالیات جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۷ ممنوعیت حفاری در این منطقه را لغو کند، حفاری در این منطقه ده‌ها سال ممنوع بود. بایدن با حفاری در این زیستگاه مخالف است، این در حالی است که نمایندگان آلاسکا مدت‌هاست تلاش می‌کنند اکتشاف نفت و گاز در این منطقه حساس زیست‎محیطی را آزاد کنند.

فرانک ماکیارولا، معاون ارشد سیاست‌گذاری، اقتصاد و برنامه‌ریزی مؤسسه نفت آمریکا در این باره گفت: توسعه زیستگاه ملی حیات وحش قطب شمال ایالت آلاسکا که مدت زیادی است به تأخیر افتاده، سبب ایجاد مشاغل پردرآمد و محل درآمد مناسبی برای این ایالت می‌شود، به همین دلیل است که بیشتر مردم آلاسکا از آن حمایت می‌کنند.

کد خبر 309567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =