مذاکرات مقدماتی درباره ادغام شرکت‌های اکسون‌موبیل و شورون

مدیران عامل اکسون‌موبیل و شورون درباره ادغام این دو شرکت بزرگ نفتی در اوایل سال ۲۰۲۰ گفت‌وگو کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی منابع اعلام کردند که مدیران ارشد دو شرکت اکسون‌موبیل و شورون در اوایل سال ۲۰۲۰ گفت‌وگوهایی مقدماتی را برای بررسی ادغام این دو شرکت بزرگ تولیدکننده نفت ایالات متحده آمریکا انجام دادند.

این گفت‌وگوها – که  اکنون متوقف شده– نشان‌دهنده فشاری است که بیشتر شرکت‌های بخش انرژی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و افت قیمت نفت خام با آن روبه‌رو شده‌اند.

یکی از منابع گفت: مذاکرات بین دارن وودز، مدیرعامل اکسون و مایک ویرث، مدیرعامل شرکت شورون، به اندازه‌ای جدی بود که اسناد حقوقی جنبه‌هایی ویژه از موضوع ادغام تهیه شود.

دلیل پایان گفت‌وگوها مشخص نیست.

این منابع به‌دلیل محرمانه بودن موضوع خواستند نامشان فاش نشود.

اکسون و شورون که به ترتیب ۱۹۰ میلیارد و ۱۶۴ میلیارد دلار سرمایه بازار دارند، از اظهارنظر در این باره خودداری کردند.

سهام اکسون و شورون پارسال و پس از جنگ قیمتی عربستان سعودی و روسیه و عواقب ناشی از شیوع ویروس کرونا سبب کاهش ارزش نفت شد. سهام اکسون بیشترین آسیبب را دید، زیرا سرمایه‌گذاران نگرانی‌هایی درباره سودآوری طولانی‌مدت شرکت و تصمیم‌گیری درباره هزینه‌های آن ایجاد کردند.

یکی از منابع اظهار کرد: مدیران عامل اکسون‌موبیل و شورون در گفت‌وگوهای خود هم‌افزایی از طریق کاهش هزینه‌های گسترده برای کمک به اوضاع نزولی بازارهای انرژی را بررسی کردند، در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۷۵ هزار نفر در اکسون‌موبیل و حدود ۴۸ هزار نفر در شورون در حال فعالیت بودند.

کد خبر 312983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =