لوله‌گذاری طرح گازی نورد استریم-۲ از سر گرفته شد

لوله‌گذاری خط لوله انتقال گاز نورد استریم-۲ در آب‌های دانمارک از سر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، کنسرسیوم مجری خط لوله گاز طبیعی نورد استریم- ۲ به رهبری روسیه روز شنبه (۱۸ بهمن‌ماه) اعلام کرد که با وجود فشارهای واشینگتن، لوله‌گذاری این خط لوله را در آب‌های دانمارک از سر گرفته است.

ساخت این انشعاب که ظرفیت خط لوله کنونی انتقال گاز نورد استریم را دو برابر کرده است و به سالانه ۱۱۰ میلیارد مترمکعب گاز می‌رساند، در دسامبر سال ۲۰۱۹ به‌دلیل تحریم‌های واشنگتن متوقف شد.

این در حالی است که دولت آلمان از این پروژه حمایت می‌کند و اواخر ماه دسامبر کشتی فورتونا که پس از آن از سوی واشنگتن تحریم شد، بخشی از این خط لوله به طول ۲ کیلومتر و ۶۰۰ متری (۱.۶ مایل) را در آب‌های آلمان نصب کرد.

بخش عمده این خط لوله ساخته شده و تنها حدود ۱۲۰ کیلومتر آن برای نصب در آب‌های دانمارک و ۳۰ کیلومتر آن برای نصب در آب‌های آلمان باقی مانده است.

به گزارش شانا، هندلزبلات، روزنامه اقتصادی آلمان اوایل این هفته اعلام کرده بود که دولت جدید آمریکا برای نخستین بار درباره احتمال گفت‌وگو با آلمان با هدف لغو تحریم‌ها علیه پروژه ساخت خط لوله گاز نورد استریم-۲ ابراز تمایل کرده است.

آمریکا این چراغ سبز را به شرط تضمین آلمان برای امنیت انرژی اروپا نشان داده است.

نگاه آلمان به این پروژه همواره اقتصادی بوده، این در حالی است که آمریکا و چند کشور اروپایی ابراز نگرانی کرده‌اند که روسیه از فروش گاز و انحصارطلبی گازپروم به‌عنوان ابزاری سیاسی استفاده کند.

کد خبر 313338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =