قیمت برق واحدهای پالایشی بر مبنای نرخ خرید انرژی برق محاسبه می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با محاسبه بهای برق تحویلی به صنایع فولادی، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی‌های فلزی، واحدهای پالایشی و پتروشیمی توسط وزارت نیرو براساس نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قرارداد تبدیل انرژی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با بند الحاقی (۲) تبصره (۱۵) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند الحاقی (۲) تبصره (۱۵) اصلاحی آمده است: وزارت نیرو مکلف است قیمت انرژی برق تحویلی به صنایع فولادی، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی‌های فلزی، واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی را با احتساب قیمت انتقال انرژی برق تا محل تحویل به مصرف‌کننده بر مبنای قیمت خرید انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قرارداد تبدیل انرژی محاسبه و دریافت کند.

منابع حاصل از افزایش قیمت برق این صنایع به حساب شرکت توانیر نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود. مشترکان با قدرت کمتر از ۲ مگاوات و همچنین مصارف کمتر از ۲ مگاوات مربوطه به مشترکان با قدرت بیش از یک مگاوات مشمول حکم این بند نیستند.

نمایندگان همچنین در نشست علنی عصر دیروز (شنبه، نهم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با الحاق یک بند درآمدی به ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۰ موافقت کردند.

در این بند الحاقی آمده است: به‌منظور تأمین قیر مورد نیاز کشور در سال ۱۴۰۰ درآمد حاصل از صادرات قیر مشمول (ماده ۱۴۱ قانون مالیات‌های مستقیم) می‌شود.

بر این اساس درآمد صادرات قیر که در سال‌های گذشته براساس ماده ۱۴۱ قانون مالیات‌های مستقیم معاف از مالیات بود در سال آینده مشمول مالیات می‌شود.

کد خبر 314079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =