پایبندی ۱۰۳ درصدی اوپک‌پلاس به توافق کاهش تولید

پایبندی اوپک‌پلاس به توافق کاهش تولید نفت در ماه ژانویه افزایش یافته و به ۱۰۳ درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، گزارش‌های موسسه آرگوس مدیا به نقل از منابع سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نشان می‌دهد که پایبندی ائتلاف کشورهای عضو و غیرعضواوپک (اوپک‌پلاس) به تواق کاهش تولید در ماه ژانویه امسال افزایش یافته و به ۱۰۳ درصد رسیده است.

اوپک در پایان نشست ماهانه کمیته‌های اوپک‌پلاس در ماه فوریه اعلام کرد که پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در دسامبر سال ۲۰۲۰ ، ۱۰۱ درصد بوده است.

بر اساس اعلام اوپک، این رقم بیانگر ادامه روند پایبندی حداکثری کشورهای عضو به این توافق است.

این منابع اعلام کردند: سطح پایبندی ۱۰ عضو اوپک به این توافق در ماه ژانویه ۱۰۸ درصد و پایبندی اعضای غیرعضواوپک این ائتلاف ۹۵ درصد بود که این رقم در مقایسه با پایبندی ۹۳ درصدی غیراوپکی‌ها در ماه دسامبر، افزایش یافته است.

کمیته‌های اوپک پلاس مقدار پایبندی را براساس میانگین برآورد تولید ۶ منبع ثانویه مستقل، ارزیابی می‌کنند.

برآورد آرگوس از پایبندی اعضای اوپک‌پلاس به این توافق ۱۰۴ درصد بود که شامل پایبندی ۱۱۰ درصدی کشورهای عضو اوپک و پایبندی ۹۵ درصدی تولیدکنندگان غیرعضو اوپک می‌شود.

این آمار پایبندی در هفته جاری ازسوی کمیته‌های نظارتی اوپک‌پلاس و در آستانه دیدار وزیران این ائتلاف بازبینی می‌شوند.

در نشست هفته جاری وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک‌پلاس  (۱۴ اسفندماه) درباره مقدار تولید این ائتلاف پس از ماه مارس تصمیم‌گیری می‌شود.

عربستان و روسیه که تولیدکنندگان عمده اوپک و غیراوپک هستند، بار دیگر بر سر سیاست‌های تولید اختلاف‌نظر دارند، این تفاوت دیدگاه در پی افزایش قیمت نفت از ابتدای سال جاری میلادی به‌وجود آمده است.

کد خبر 314080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =