۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
  • کد خبر: 314277
بازار نفت همچنان شکننده است

وزیر انرژی عربستان سعودی و معاون نخست‌وزیر روسیه با اشاره به انتشار گونه جدید ویروس کرونا، بر تداوم وجود نااطمینانی و شکنندگی بازار نفت تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) در افتتاحیه چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس با اشاره به اینکه بهبود در اوضاع بازار نفت منوط به پذیرش واکسن کروناست و با انتشار گونه جدید ویروس کووید-١٩ نااطمینانی در بازار همچنان وجود دارد، اظهار کرد: اعضای اوپک با پایبندی به توافق کاهش تولید توانستند به ثبات بازار نفت کمک کنند، اما بازار نفت همچنان شکننده است.

بازار نفت هنوز به بهبودی کامل نرسیده است

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه نیز در افتتاحیه این نشست با بیان اینکه بازار نفت هنوز به بهبودی کامل نرسیده است و نااطمینانی در بازار وجود دارد، افزود: یکی از بزرگ‌ترین نااطمینانی‌ها در بازار نفت گونه جدید ویروس کروناست که منتشر شده است.

وی تأکید کرد: از دوستان می‌خواهم اقدام‌های داوطلبانه را برای کاهش تولید نفت ادامه دهند و به کاهش تولید پایبندی کامل داشته باشند.

۲۳ تولیدکننده عضو اوپک پلاس در نشست امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) و پس از پایان سخنرانی عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه و جیامانچینو آزودو، رئیس نشست اوپک و وزیر معادن و نفت آنگولا در آیین افتتاحیه، در نشست پشت درهای بسته ضمن شنیدن گزارشی از دبیرخانه اوپک درباره برنامه‌های تولید نفت در ماه‌های آینده بحث و گفت‌وگو می‌کنند.

خبرها پیش از برگزاری این نشست از وجود تفاوت دیدگاه بین عربستان و روسیه حکایت دارد. مسکو خواستار افزایش تولید نفت و تسهیل توافق کاهش تولید است و ریاض معتقد است با توجه به وجود انواع ویروس کرونا باید محتاطانه عمل کرد.

نشست دیروز کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) هم بدون ارائه توصیه‌ای به نشست امروز وزیران، به کار خود پایان داد و تصمیم‌گیری برای تولید ماه آوریل به نشست امروز وزیران اوپک پلاس سپرده شده است.

کد خبر 314277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =