آینده‌ روشنی در انتظار صنعت نفت ایران است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت نفت ایران دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است، گفت: آینده روشنی پیش روی صنعت نفت قرار دارد.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، به بیان موفقیت‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: صنعت نفت با وجود بعضی مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن، پیشرفت‌های قابل قبولی داشته و امسال نیز که روزهای پایانی آن طی می‌شود، پروژه‌های متعددی در این صنعت اجرا و بهره‌برداری شد.

وی افزود: هرچند بسیاری از روستاها و شهرهای کشور از نعمت گاز برخوردارند، اما پروژه‌های عظیم گازرسانی هیچ‌گاه متوقف نشده است و همچنان ادامه دارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به موفقیت‌های صنعت پتروشیمی اشاره و تصریح کرد: صنعت پتروشیمی نقش مؤثری در بازار ارز ایفا کرد، به‌گونه‌ای که هم‌اکنون درصد زیادی از ارز کشور از این صنعت تأمین می‌شود، بنابراین مشاهده می‌کنیم که این صنعت تا چه اندازه در توسعه صادرات غیرنفتی و رشد اقتصادی نقش دارد.

مرادی به افتتاح طرح‌های بزرگ نفتی و پتروشیمی در سال جاری اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی چنین واحدهایی آن هم زمانی که ما با تحریم‌های اقتصادی روبه‌رو هستیم کار بسیار بزرگی است.

وی آینده صنعت نفت را روشن ارزیابی و اظهار کرد: امسال با وجود مشکلات اقتصادی، در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی جهش و توسعه قابل توجهی را شاهد بودیم. امیدواریم سال آینده نیز این صنعت بتواند مسیر پیشرفت خود را حتی با سرعتی بیشتر از امسال ادامه دهد.

کد خبر 314634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =