۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  • کد خبر: 314875
استقبال اوپک از ابتکار تازه عربستان

اوپک از ابتکارهای نو عربستان در حوزه زیست محیطی استقبال کرد.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، این سازمان از دو طرح نو عربستان که هدف آنها کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش آثار مخرب زیست محیطی منطقه است استقبال کرد.

محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک، یادآور شد: «طرح سبز سعودی» و «طرح سبز خاورمیانه» سهم مهمی در تلاش‌های جهانی ما برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی دارند.

اوپک و کشورهای عضو آن فراتر از تعهدشان به ثبات پایدار بازار نفت، با راه حل‌هایی فراگیر برای حل مسائل جهانی، از جمله توسعه پایدار، ابتکارهای زیست محیطی و تغییرات آب و هوایی و ریشه کن کردن فقر انرژی ارتباط تنگاتنگی دارند.

عبدالعزیر بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی این دو ابتکار زیست محیطی را در ۲۷ مارس (هفتم فروردین‌ماه) معرفی کرد. ریاض اعلام کرده است که برای انتقال دانش و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با شریکان منطقه‌ای این کشور - که بسیاری از آنها کشورهای عضو اوپک هستند - همکاری خواهد کرد.

اوپک و صنعت نفت و گاز باید بخشی از راه حل تغییرات آب و هوا باشند. آنها دارای منابع و تخصصی حیاتی هستند که می‌توانند به فراهم کردن آینده‌ای بدون کربن در جهان کمک کنند.

کد خبر 314875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =