توزیع بیش از ۴۵۰ میلیون لیتر بنزین در منطقه چابهار در سال ۹۹

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار از توزیع بیش از ۴۵۰ میلیون لیتر بنزین در منطقه چابهار در سال ۹۹ خبر داد و اظهار کرد: ساخت چهار جایگاه جدید سی‌ان‌جی در منطقه چابهار در دستور کار قرار گرفته است.

سیدکاظم اسد به خبرنگار شانا گفت: سال ۹۹ در مجموع ۴۵۲ میلیون و ۴۵۷ هزار لیتر بنزین در منطقه چابهار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی توزیع شد، این رقم در سال ۹۸، ۵۱۴ میلیون و ۴۵۲ هزار لیتر بود.

وی تأکید کرد: همچنین در سال ۹۹، در مجموع یک میلیارد و ۴۷۹ میلیون لیتر نفت‌گاز در این منطقه توزیع شده که ۹۰۰ میلیون لیتر از این میزان نفت‌گاز نیروگاهی بوده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار گفت: مصرف بنزین در منطقه چهابهار در فاصله روزهای یکم تا سی‌ویکم فروردین ۱۴۰۰، ۴۱ میلیون و ۳۱۸ هزار لیتر بوده که در مقایسه با فروردین سال ۹۹ با ۲۶ میلیون و ۵۳۴ هزار لیتر، ۵۵.۰۷ درصد افزایش یافته است.

اسد افزود: مصرف نفت‌گاز در این مدت (یکم تا سی‌ویکم فروردین‌ماه ۱۴۰۰)، در مجموع نیروگاهی و غیرنیروگاهی، ۱۲۷ میلیون لیتر بوده است. این رقم فروردین سال ۹۹، ۶۰ میلیون و ۱۳۴ هزار لیتر بود که از افزایش ۱۱۱ درصدی مصرف این فرآورده در مقایسه با سال ۹۹ حکایت دارد.

وی همچنین گفت: از میان ۱۲۷ میلیون فرآورده گازوئیل مصرفی در فروردین‌ماه ۱۴۰۰، ۵۸ میلیون و ۱۵۸ هزار لیتر مربوط به مصرف غیرنیروگاهی و ۴۶ میلیون و ۵۶۳ هزار لیتر مربوط به مصرف نیروگاهی بوده است.

ساخت ۴ جایگاه جدید در منطقه چابهار

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در این منطقه گفت: هم‌اکنون ۵۰ جایگاه عرضه سوخت بنزین و نفت‌گاز در منطقه چابهار فعال است.

اسد گفت: مجوز احداث ۱۳ جایگاه جدید (۹ تک سکوی بنزین) و دو جایگاه ساحلی نیز اخذ شده و احداث دو تأسیسات توزیع گاز مایع نیز در مرحله دریافت مجوز است.

وی همچنین افزود: هم‌اکنون دو جایگاه سی‌ان‌جی در منطقه چابهار مشغول خدمات‌رسانی است و احداث چهار جایگاه جدید در ایرانشهر، درگهان، چابهار و ... نیز با دریافت مجوزهای قانونی، در دست اقدام قرار دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار درباره وضع ابطال کارت‌های سوخت مهاجر در این منطقه گفت: سال ۹۹، تعداد ۹ هزار و ۱۲۹ کارت سوخت در طرح کدینگ قرار گرفتند و یک هزار و ۱۲۰ کارت از این طرح خارج شدند.

اسد افزود: سال ۹۹ همچنین ۱۱ هزار و ۶۹۵ مورد عملیات در حوزه کارت سوخت در منطقه چابهار انجام شده است.

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده ارتقای سیستم‌های ایمنی، بازسازی مخازن و افزایش ذخیره‌سازی انبار ایرانشهر در دستور کار قرار گرفته است.

افزایش سه برابری ذخیره‌سازی نفت گاز در منطقه چابهار

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار با اشاره به افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی نفت گاز به میزان دو تا سه برابر گذشته در آینده نزدیک گفت: تعمیر مخازن انبار نفت چابهار، احداث اسکله ۵۰ هزار تنی چابهار با توجه به توسعه سواحل مکران از دیگر پروژه‌های در دست اقدام در این منطقه است.

اسد با اشاره به پهلوگیری ۴۰ فروند کشتی حامل سوخت در اسکله چابهار در سال ۹۹ گفت: از این طریق ۲.۵ میلیارد لیتر سوخت دریافت شده که از این مقدار، ۹۰۰ میلیون لیتر آن به نیروگاه‌های سیکل ترکیبی چابهار و کنارک، ۶۰ میلیون لیتر نفت‌کوره به نیروگاه بخار ایرانشهر ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه چابهار منطقه معین پخش زاهدان محسوب می‌شود، گفت: سال ۹۹، ۱۲۴ میلیون لیتر نفت‌گاز و بنزین به منطقه زاهدان ارسال شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار با تأکید بر اینکه تلاش کردیم در سال ۹۹ مانند دیگر مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در حوزه توزیع الکترونیکی سوخت فعال باشیم، گفت: از ابتدای مردادماه سال ۹۹ ترغیب خانوارها برای ثبت‌نام توزیع الکترونیکی گاز مایع و نفت سفید آغاز شد، تا پایان سال، ۲۵۶ هزار خانوار در این طرح ثبت‌نام کردند که از این تعداد اطلاعات ۲۴۰ هزار خانوار تأیید شده است.

اسد با اشاره به توزیع صددرصدی نفت سفید در منطقه به‌صورت الکترونیکی گفت: توزیع نفت‌گاز نیز در منطقه چابهار به جز در بخش صیادی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

کد خبر 315821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =