سبد محصولات پتروشیمی با اجرای طرح‌های پیشران متنوع می‌شود

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با هدف تکمیل زنجیره ارزش مجموعه‌ای از طرح های پیشران با تمرکز بر توسعه صنایع تکمیلی تعریف شده است که بیشتر محصولات تولیدی این طرح‌ها جدید خواهد بود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، محمد متقی با تأکید بر نقش مهم صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در تأمین نیازهای بعضی از واحدهای بزرگ صنعتی کشور اظهار کرد: تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از پیامدهای مهمی است که از طریق تأمین خوراک ظرفیت‌های خالی نصب‌شده و توسعه محصولات جدید در بخش صنایع تکمیلی حاصل خواهد شد.

وی ادامه داد: رشد و توسعه صنایع تکمیلی سبب ایجاد رونق در اقتصاد، اشتغال، توسعه صنعتی و توسعه منطقه‌ای در کشور خواهد شد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی پس از تحقق طرح‌های جهش دوم و سوم با هدف تداوم توسعه هوشمند صنعت و تکمیل زنجیره ارزش، کاهش مقدار واردات و تنوع‌بخشی سبد محصولات و حمایت صنایع پایین‌دستی طرح‌های پیشران را در دستور کار خود دارد.

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ایران در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» با همکاری وزارت صمت و نیز بخش خصوصی می‌تواند مسیر توسعه متوازن کشور را هموار کند، گفت: تأمین نیاز داخلی از سوی مجتمع‌های پتروشیمی به‌عنوان اولویت اصلی همواره مورد توجه است و کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تأمین بازار با پایش مستمر خود، نظارت مطلوبی بر روند تولید و عرضه محصولات مختلف پتروشیمی برای رفع نیاز صنایع پایین‌دستی دارد.

متقی تصریح کرد: همکاری میان همه ارکان صنعت سبب شکوفایی و نیز تحقق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی خواهد شد و بدون تردید نقش هلدینگ‌ها و بخش خصوصی در این روند اثربخش است.

کد خبر 315858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =