۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
  • کد خبر: 316309
بحران سوخت آمریکا در حال بهبود است

بحران سوخت در آمریکا با ازسرگیری فعالیت خط لوله بزرگ انتقال سوخت این کشور تا حدودی بهبود یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عرضه بنزین در شرق آمریکا که به‌دنبال اختلال در بزرگترین شبکه انتقال سوخت با کمبود شدید روبه‌رو شده بود، روز شنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) با اعلام ازسرگیری فعالیت خط لوله بزرگ انتقال فرآورده‌های نفتی کولونیال تا حدی بهبود یافت.

فعالیت خط لوله کولونیال که در هر ساعت میلیون‌ها گالن سوخت را انتقال می‌دهد، هفته گذشته در پی حمله سایبری متوقف شده بود.

در پی تعطیلی ۶ روزه فعالیت این خط لوله مردم از ترس کمبود سوخت در جایگاه‌های عرضه به خرید بیش از حد بنزین روی آورده بودند.

بیش از ۱۳ هزار و ۴۰۰ جایگاه عرضه سوخت در شرق و جنوب آمریکا روز شنبه با کمبود بنزین روبه‌رو شدند، این رقم کمتر از ۱۶ هزار و ۲۰۰ جایگاه در روز پیش از آن است، این شرایط از بهبود اوضاع کمبود سوخت در آمریکا حکایت دارد.

پاتریک دهان، مدیر تحلیل بخش نفت مؤسسه ردیابی سوخت گس‌بادی در این باره گفت: تقاضای بنزین در آمریکا نسبت به هفته گذشته ۱۲.۶ درصد کاهش یافته که این کاهش به احتمال زیاد در پی کاهش خرید احتیاطی پس از توقف فعالیت خط لوله کلونیال رخ داده است.

بر اساس داده‌های انجمن خودروهای آمریکا (AAA)، میانگین قیمت بنزین آمریکا روز شنبه ۳ دلار و ۴ سنت برای هر گالن بود، این در حالی است که قیمت هر گالن بنزین هفته گذشته ۲ دلار و ۹۶  سنت بود.

شرکت خط لوله کلونیال که از روز چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) به‌صورت تدریجی فعالیتش را از سرگرفته است، اعلام کرد: فعالیت این تاسیسات به حال عادی بازگشته است و میلیون‌ها گالن در ساعت سوخت را به بازارهای هدف تحویل می‌دهیم.

کد خبر 316309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =