دولت دوازدهم به سال‌ها انتظار مردم مسجدسلیمان پاسخ داد

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: پس از سال‌ها انتظار مردم مسجدسلیمان، پتروشیمی مسجدسلیمان در دولت دوازدهم به ثمر رسید و این اقدام، در تاریخ این منطقه ماندگار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شانا، یوسف داوودی امروز (پنجشنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) در آیین بهره‌برداری از طرح پتروشیمی مسجدسلیمان، با اشاره به اهمیت کار تیمی در اجرای پروژه‌ها افزود: هم‌زیستی و کار تیمی بین دولتی‌ها و خصوصی‌ها از شاخصه‌های اجرای این طرح ملی بوده است.

بر اساس این گزارش، ساخت طرح اوره وآمونیاک مسجدسلیمان از اسفندماه ۱۳۹۳ آغاز و با هدف تولید سالانه ۶۸۰ هزار تن آمونیاک و ۱۰۷۵ هزار تن اوره با مصرف ۸۶۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال به‌عنوان خوراک، در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در منطقه هفت‌شهیدان مسجدسلیمان استان خوزستان اجرا و تکمیل شد که ارزش فروش محصولات این مجتمع بالغ بر ۲۶۸ میلیون دلار در سال پیش‌بینی شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با ۶۶.۵۵ درصد سهم و بخش خصوصی با ۳۳.۴۵ درصد، سهامداران پتروشیمی مسجدسلیمان هستند و سرمایه ۸۵۰ میلیون دلاری این مجتمع از محل آورده سهامداران و خط اعتباری چین تأمین شده است.

پتروشیمی مسجدسلیمان در دوران ساخت برای ۵ هزار نفر و در دوران بهره‌برداری برای ۱۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی داشته است.

واحد آمونیاک این مجتمع لیسانس کازاله سوئیس و واحد اوره و دانه‌بندی نیز لیسانس تویو ژاپن را دارد. پیمانکار اصلی شرکت مهندسی ووهان چین، مشاور مدیریت پروژه شرکت مهندسی پرآور، نماینده صاحبان لیسانس شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی است.

کد خبر 316457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =