۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
  • کد خبر: 317114
آغاز تعمیرات اساسی در پالایشگاه نفت اصفهان

تعمیرات اساسی هم‌زمان چهار واحد عملیاتی در پالایشگاه نفت اصفهان آغاز می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از پالایشگاه نفت اصفهان، علیرضا قزوینی‌زاده، مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان با اعلام این خبر گفت: خوراک واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و آمین کنتکتور شماره ۲ شرکت پالایش نفت اصفهان قطع و به واحد نگهداری و تعمیرات شرکت واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه واحد گوگرد و مشعل شماره ۲ شرکت نیز تعمیرات اساسی خواهد شد، افزود: از آنجا که برای بهبود کیفیت عملکرد و پیشگیری تبعات ناشی از فعالیت بی‌وفقه دستگاه‌های پالایشی، واحدهای عملیاتی باید در فواصل سه تا چهار سال تعمیرات اساسی شوند، این شرکت حتی با وجود شرایط شیوع کرونا، ناگزیر به انجام تعمیرات است، بنابراین برنامه‌ریزی‌های لازم به‌گونه‌ای  صورت گرفته  که در کنار حفظ مسائل ایمنی، تمامی پروتکل‌های بهداشتی با دقت ویژه رعایت شود.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان تأکید کرد: طبق پیش‌بینی‌ها تعمیرات اساسی شرکت به‌مدت ۲۸ روز طول خواهد کشید که البته با هدف سرعت‌بخشی کار برای در مدار قرار گرفتن واحدها، تلاش می‌کنیم با فعالیت مستمر ۲۴ ساعته و تلاش بی‌وقفه، مدت زمان پیش‌بینی را به حداقل برسانیم.

قزوینی‌زاده تصریح کرد: در این دوره از تعمیرات به علت حجم بالای کار، حدود ۱۴۰۰ نفر نیروی انسانی فعال خواهند بود.

وی ادامه داد: خوراک واحد آیزوماکس شماره دو به‌طور متوسط روزانه ۲۲ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز و واحد هیدروژن ۷۰۰۰ کیلوگرم در ساعت است؛ بنزین، گاز مایع، نفت سفید، سوخت‌ هوایی و نفت‌گاز از تولیدات واحد آیزوماکس است و آمین کنتکتور نیز حذف گوگرد از محصولات را به‌عهده دارد.

مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان تأکید کرد: همه کارکنان شرکت و پیمانکاری درگیر در تعمیرات اساسی، پیش از آغاز تعمیرات، دوره آموزشی ایمنی را زیر نظر اداره اچ‌اس‌ئی پالایشگاه اصفهان گذرانده‌اند و خوشبختانه تاکنون شاهد بروز حادثه‌ای نبوده‌ایم، زیرا اولویت مسئولان اجرایی این پالایشگاه ایمنی و برنامه‌ریزی تعریف شده است.     

کد خبر 317114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =