تلمبه‌خانه‌های ۳ و ۵ طرح گوره _ جاسک در حال تکمیل است

تلمبه‌خانه‌های ۳ و ۵ طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک مراحل تکمیلی را می‌گذراند است و بخش‌هایی از این تأسیسات عملیاتی شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، علی جعفرزاده، قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک دربار وضع پیشرفت تلمبه‌خانه‌ها در این طرح راهبردی گفت: تلمبه‌خانه شماره ۳ با انجام عملیات تکمیلی در بخش نخست آماده بهره‌برداری است، همچنین با نصب تجهیزات توپک‌گیر و توپک‌ران در تلمبه‌خانه شماره ۵، بخش کنارگذر این تلمبه‌خانه نیز تکمیل و آماده بهره‌برداری شده و از این طریق امکان انتقال نفت از گستره ۴-۱ به گستره ۴-۲ و سپس به پایانه انتهایی فراهم شده است.

وی افزود: بخش پایانه انتهایی نیز در مرحله انجام آزمایش‌های فنی و مهندسی قرار دارد که پس از انجام آزمایش‌ها و تأیید نهایی، این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد بود.

قائم‌مقام طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک عنوان کرد: بهره‌برداری از این طرح ملی و راهبردی به شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران محول شده است و اکنون همکاران این شرکت در منطقه حضور دارند.

جعفرزاده تصریح کرد: عملیات تزریق نفت ادامه دارد و با اجرای عملیات تکمیلی در بخش‌های دیگر، به‌زودی شاهد راه‌اندازی فاز نخست این طرح عظیم ملی و راهبردی خواهیم بود.

کد خبر 317137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =