پتروشیمی‌های ایران پذیرش مطلوبی برای ایده‌های نو دارند

عضو هیئت علمی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا، رشد و توسعه صنعت پتروشیمی در ایران را قابل توجه دانست و گفت: شرکت‌های پتروشیمی ایران بسیار مبتکر و خلاق هستند و پذیرش مطلوبی در برابر ایده‌های نو دارند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هانس اشنایدر امروز (چهارشنبه، ۱۹ خردادماه) در حاشیه نشست تخصصی تعالی سازمانی در صنعت پتروشیمی اظهار کرد: الگوی EFQM بهترین الگوی مدیریتی در دنیاست و به‌صورت ویژه برای رویارویی با چالش‌های پیش‌رو در آینده تبیین و روزآمد شده است.

وی افزود: هیچ الگوی دیگری در دنیا وجود ندارد که به سازمان‌ها از هر نوع، کمک کند تا به‌وسیله خودارزیابی (Self-assessment) و ارزیابی بیرونی (External assessment) بتوانند هدف درست را برای مقابله با چالش‌ها در آینده پیدا کنند.

عضو هیئت علمی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا ادامه داد: این الگو نه‌تنها به صنعت پتروشیمی، بلکه به هر صنعتی کمک می‌کند به شرط آنکه به اندازه کافی پذیرای آن باشید، بنابراین پرسش این است که مدیریت چه مقدار به این الگو پایبند است.

اشنایدر تصریح کرد: نخستین گام این است که خودارزیابی انجام شود تا بتوان فهمید آیا هر سازمانی در بازار اکوسیستم خود به‌درستی قرار گرفته است یا خیر و چرا اجرای این الگو برای صنایع پتروشیمی مهم است؟ زیرا با همه اهداف در زمینه توسعه پایدار و نجات کره زمین، این صنعت باید به سمت و سوی شیوه‌های نو گام بردارد.

رئیس هیئت مدیره مؤسسه خدمات مدیریت کیفیت آلمان گفت: ایران به لحاظ علمی و سطح تحصیلات جایگاهی مطلوب و دانشمندان و مهندسان توانمندی دارد، بنابراین مطلوب است که صنعت پتروشیمی به توسعه و ایجاد انقلابی مؤثر بیندیشد.

کد خبر 317221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =