۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  • کد خبر: 317278
شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای ششمین بار در هفت هفته اخیر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی آمریکا برای ششمین بار در هفت هفته پیاپی شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را با وجود کاهش سرعت حفاری گاز افزایش دادند، زیرا قیمت نفت به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ رسید.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۱ خردادماه) خود آورده که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته پیش از آن پنج دستگاه افزایش یافته و به ۴۶۱ دستگاه رسیده، این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ است.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۸۲ دستگاه یعنی ۶۵ درصد افزایش یافته، تعداد دکل‌های حفاری همچنین ۸۹ درصد نسبت به ماه اوت ۲۰۲۰ - کاهش بی‌سابقه دکل‌ها - افزایش داشته است.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ ژوئن (جمعه، ۲۱خردادماه) نسبت به هفته پیش از آن ۶ دستگاه افزایش یافت و به ۳۶۵ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی یک دستگاه کاهش یافت و به ۹۶ دستگاه رسید.

قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا روز جمعه بالای ۷۱ دلار برای هر بشکه بود.

با توجه به اینکه قیمت‌ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته‌اند، بعضی از شرکت‌های انرژی اعلام کردند پس از کاهش هزینه‌های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ کمی افزایش دهند و به همین دلیل افزایش شمار دکل‌ها محدود بوده است.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 317278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =