افزایش شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای یازدهمین ماه پیاپی

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای یازدهمین ماه پیاپی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی آمریکا با رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را برای یازدهمین ماه پیاپی افزایش دادند، این در حالی است که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز هفته گذشته ثابت ماند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (چهارم تیرماه) خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته پیش از آن با ۴۷۰ دستگاه ثابت بوده، این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ است.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰۵ دستگاه یعنی ۷۷ درصد افزایش یافته، تعداد دکل‌های حفاری همچنین ۹۳ درصد نسبت به ماه اوت ۲۰۲۰ - کاهش بی‌سابقه دکل‌ها - افزایش داشته است.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ ژوئن (جمعه، چهارم تیرماه) نسبت به هفته پیش از آن یک دستگاه کاهش یافت و به ۳۷۲ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی یک دستگاه افزایش یافت و به ۹۸ دستگاه رسید.

قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا روز جمعه حدود ۷۴ دلار برای هر بشکه بود.

با توجه به اینکه قیمت‌ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته‌اند، بعضی از شرکت‌های انرژی اعلام کردند پس از کاهش هزینه‌های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ کمی افزایش دهند و به همین دلیل افزایش شمار دکل‌ها محدود بوده است.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 317849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =