۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  • کد خبر: 317753
مدیران انرژی جهان: نفت ۱۰۰ دلاری می‌شود

مدیران شرکت‌های بزرگ انرژی معتقدند در حالی که نوسان بازار بیشتر می‌شود ممکن است قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، مدیران شرکت‌های عمده انرژی جهان روز سه‌شنبه (یکم تیرماه) اعلام کردند که قیمت شاخص‌های نفت می‌تواند به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد و نوسان‌های قیمت هم به‌دلیل کاهش سرمایه‌گذاری‌ها و فرآیند انتقال انرژی افزایش یابد.

پاتریک پویان، مدیر عامل شرکت توتال انرژیز در مجمع اقتصادی قطر گفت: امکان رسیدن قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه وجود دارد، اما در سال‌های آینده دوباره می‌توانیم شاهد افت‌ قیمت‌ها باشیم و دیگر به نوسان قیمت‌ها عادت کرده‌ایم.

قیمت نفت خام در روز سه‌شنبه به بالاترین قیمت خود در بیش از دو سال اخیر – بیش از ۷۵ دلار برای هر بشکه – رسید.

بن ون بوردن، مدیرعامل شرکت انگلیسی - هلندی شل در این رویداد تصریح کرد: به احتمال زیاد هم شاهد نفت ۵۰ دلاری و هم نفت ۱۰۰ دلاری خواهیم بود، البته درباره توالی آن نمی‌توانم نظری دهم.

درن وود، مدیرعامل شرکت اکسون موبیل هم اظهار کرد: فکر می‌کنم با خروج از همه‌گیری و فقدان سرمایه‌گذاری در صنعتمان و هم‌زمان با آغاز دوباره رشد اقتصادی، نبود توازن عرضه و تقاضا بیشتر شود.

وی اظهار کرد: سپس با گذشت زمان، عرضه افزایش می‌یابد و شاهد توازن دوباره آن خواهیم بود بنابراین هر دو مورد را خواهیم دید اما به احتمال زیاد قیمت‌ها در کوتاه‌مدت بالاتر خواهد بود.

کد خبر 317753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =