حضور  نفت خزر در همایش بین‌المللی نفت و گاز ترکمنستان

همایش بین‌المللی جذب سرمایه‌گذار خارجی در بخش نفت و گاز ترکمنستان به دو صورت مجازی و حضوری برگزار شد و نمایندگان شرکت نفت خزر به‌صورت مجازی در این همایش شرکت کردند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت خزر، نمایندگان این شرکت در این همایش دو روزه که با هدف معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ مستقیم خارجی در بخش نفت و گاز ترکمنستان و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای به‌منظور توسعه پایدار سیستم انرژی در محل اتاق بازرگانی و صنایع کشور ترکمنستان برگزار شد، به‌صورت مجازی شرکت کردند.

این همایش بین‌المللی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی ترکمنستان، شرکت‌های دولتی ترکمن گاز و ترکمن نفت، شرکت دولتی ترکمن ژئولوژی و مؤسسه‌هایی همچون Turkmen Forum GaffneyCline ،TAPI و مجموعه پالایشگاه‌های نفت ترکمن‌باشی برگزار شد.

بعضی از شرکت‌های ملی و بین‌المللی همچون ال‌جی اینترنشنال  SOCAR ،CNPC ،NaPeCo ،Buried Hill ،Dragon Oil ،Petronas ،ARETI ،LG International بانک توسعه آسیایی، بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی ‌به‌عنوان حامیان مالی این همایش بودند و بنا بر اعلام رسانه‌های ترکمن، متخصصانی از صنایع نفت و گاز بین‌المللی نیز در این همایش شرکت کردند.

وزیر اقتصاد و دارایی ترکمنستان، رؤسای شرکت‌های دولتی ترکمن گاز و ترکمن نفت، رئیس دولتی نفت جمهوری آذربایجان، هماهنگ‌کننده دائم سازمان ملل متحد، نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ترکمنستان، سفیر جمهوری چین در ترکمنستان، دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه دبیرکل همایش بین‌المللی انرژی و برخی رؤسا و معاونان شرکت‌های خارجی و سفیران بعضی از کشورهای مقیم عشق‌آباد در این همایش حضور یافتند و بعضی از آنها سخنرانی کردند.

همایش یادشده با برگزاری یک نشست عمومی‌ تحت عنوان روندهای جهانی در بازارهای انرژی و ظرفیت‌های همکاری‌های سودمند، آغاز و با چهار نشست جانبی با عناوینی همچون نقش مؤسسه‌های مالی در حمایت از دستور کار انرژی جهانی، طرح‌های خطوط لوله انتقال انرژی، نیروی محرکه‌ای جهت گذار به آینده‌ای با کربن کمتر، ذخایر ساحلی دریای خزر، تجربه‌ای مهم برای ظرفیت‌های جدید سرمایه‌گذاری و طرح‌های سرمایه‌گذاری برای کسب درآمد از هیدروکربن‌ها و نگاه به آینده پایان یافت.

کد خبر 317965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =