نیاز بازارهای جهانی به نفت فراتر از عرضه اوپک پلاس است

ویتول اعلام کرد بازارهای جهانی به نفت خام بیشتری نسبت به برنامه اوپک پلاس برای افزایش تولید نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری پلتس، مایک مولر، مدیر منطقه آسیای ویتول امروز (یکشنبه، ۱۳ تیرماه) اعلام کرد که نیاز بازارهای جهانی به نفت خام بیشتر از افزایش عرضه موردنظر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) تا پایان سال است.

ائتلاف اوپک پلاس قصد دارد در نشست روز دوشنبه (۱۴ تیرماه) مذاکرات چند روز اخیر درباره تعدیل بیشتر سهمیه تولید اعضا در ماه‌های اوت تا دسامبر را ادامه دهد.

اوپک پلاس قرار بود هفته گذشته بر سر افزایش تولید به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه‌های اوت تا دسامبر و تمدید توافق اولیه کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۲۲ توافق کند، اما امارات خواستار تغییر خط پایه تولید این کشور و در نتیجه تغییر سهمیه تولید ابوظبی شد، کشورهای دیگر هم معتقدند این مسئله ناعادلانه است.

مولر، نماینده بزرگ‌ترین معامله‌گر مستقل نفتی جهان در این باره گفت: به‌طور قطع افزایش تولید اوپک پلاس (با تسهیل کاهش تولید این ائتلاف) تنها  بخشی از نفت مورد نیاز برای تأمین تقاضا را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: اوپک به بخش عمده‌ای از هدف خود برای بازگرداندن ذخیره‌سازی جهانی نفت به سطحی قابل کنترل از دیدگاه این سازمان رسیده است، این هدف هنجار ۲۰۱۹ است و ما هنوز بازاری داریم که چشم‌انداز تقاضای کوتاه‌مدت آن بیشتر از عرضه خواهد بود.

تحلیلگران پلتس پیش‌بینی کرده‌اند تقاضای جهانی نفت از ژوئن تا دسامبر ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

کد خبر 318174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =