۱۸۳ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی فرآورش شد

مدیرعامل شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی اعلام کرد که پارسال ۱۸۳ میلیارد مترمکعب گاز در این مجموعه فرآورش شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، هادی هاشم‌زاده فرهنگ در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت گفت: پارسال همچنین ۲۵۱ میلیون بشکه میعانات گازی در همه پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی تولید شد.

وی افزود: در همین بازه زمانی با تلاش شبانه‌روزی متخصصان جوان در بزرگ‌ترین مجتمع گازی کشور ۴.۵ میلیون تن محصول اتان ( از ابتدای سال ۹۹ تا پایان) نیز تولید شد.

به گفته مدیرعامل شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی، ۱.۷ میلیون تن محصول بوتان، ۲.۷ میلیون تن محصول پروپان نیز از فروردین سال ۹۹ تا پایان اسفندماه ‌تولید شده است.

هاشم‌زاده‌فرهنگ در ادامه سخنان خود به تولید گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی اشاره و تصریح کرد: سهم تولید گاز مجتمع در مقیاس با کل کشور در سال ۹۹، بیش از ۷۳.۴ درصد بود که این رقم نشانه عزم راسخ و توان بالای متخصصان و کارکنان جوان در این مجتمع عظیم کشور است.

وی در پایان با بیان اینکه تولید محصول گوگرد دانه‌بندی‌شده مرغوب در همه پالایشگاه‌ها مجتمع در سال ۹۹ به مقدار ۷۰۰ هزار تن ثبت شده است، اظهار کرد: در همین بازه زمانی محصول و ماده بودارکننده گاز به مقدار ۵۵۵ هزار لیتر در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده است.

کد خبر 318821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =