کاهش آلایندگی پارس جنوبی، اولویت بخش انرژی مجلس است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تدوین برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای بهبود وضع مشعل‌سوزی و بهینه‌سازی مشعل‌ها در منطقه پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، موسی احمدی، در نشست بررسی برنامه‌های کاهش سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل‌ در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی که با حضور هادی هاشم‌زاده فرهنگ، مدیرعامل این مجموعه برگزار شد، گفت: امیدوارم با نظارت و پیگیری، تا سال ۱۴۰۱ شاهد به حداقل رساندن و بهینه‌سازی آلایندگی ناشی از سوختن گاز مشعل‌ها در منطقه عسلویه و کنگان باشیم.

وی افزود: اولویت‌های بخش انرژی در مجلس تدوین شده که یکی از آنها مهار گازهای ارسالی به مشعل‌ها و بهینه‌سازی سوختن گاز در آنهاست.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جلوگیری از هدررفت ثروت ملی، حفاظت محیط زیست منطقه پارس جنوبی و برطرف کردن آلاینده‌ها از دستاوردهای طرح بازیافت و مصرف گازهای ارسالی به مشعل‌های پارس جنوبی خواهد بود.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی نیز در این نشست گفت: پروژه‌های کاهش سوزاندن گازهای ارسال به مشعل در سه بخش یک‌ساله، ۳ ساله و ۶ ساله در نظر گرفته شده است که امیدوارم به بهترین نتیجه برسد.

کد خبر 311700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =