ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نقش ستاد جنگ را ایفا کرد

رئیس‌جمهوری گفت: هدف دشمنان در اعمال تحریم و جنگ اقتصادی، فروپاشی جامعه و ناکارآمد جلوه دادن نظام در مقابله با بحران‌ها بود و به نظر من، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (سه‌شنبه، پنجم مردادماه) در آخرین نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دوازدهم، اداره اقتصاد کشور در شرایط ویژه تحریم و جنگ اقتصادی را بسیار پیچیده و سخت خواند و گفت: هدف نخست دشمنان در اعمال تحریم و جنگ اقتصادی، فروپاشی جامعه و ناکارآمد جلوه دادن نظام در مقابله با بحران‌ها و مشکلات بوده است و به نظر من ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، نقش ستاد جنگ را ایفا کرده است.

وی، تأمین زندگی و معیشت و جلوگیری از آسیب دیدن بنیان زندگی مردم را از محورهای اصلی و مورد توجه در تصمیم‌گیری‌های ستاد اقتصادی برشمرد و افزود: امنیت غذایی و ثبات اقتصادی نقش مهمی در ایجاد امنیت اجتماعی و روانی جامعه دارد.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: مردم همواره خواستار امنیت روانی، اجتماعی و فرهنگی و رفاه و آسایش در زمینه‌های اقتصادی هستند و این موضوع مهم همواره در دولت تدبیر و امید مورد اهتمام بود و تا زمانی که جنگ اقتصادی بر کشور تحمیل نشده بود این دولت توانست با کاهش چشمگیر تورم در چهار سال متمادی ۹۳ تا ۹۶ و ایجاد ثبات و رشد اقتصادی، امنیت روانی و اجتماعی را ارتقا بخشد.

روحانی بیان کرد: پس از اعمال جنگ اقتصادی علیه ایران نیز تصمیم‌های مؤثر و کلان ستاد هماهنگی اقتصادی اهداف دشمن را در فروپاشی جامعه، خنثی کرد.

وی ادامه داد: اگرچه عوامل جنگ اقتصادی، سیاسی بود و در حوزه روابط خارجی و دیپلماسی قرار می‌گرفت، اما ستاد هماهنگی اقتصادی با تصمیم‌گیری‌های به‌موقع و مناسب تلاش کرد آثار اقتصادی این تهاجم‌های سیاسی را کاهش دهد.

رئیس‌جمهوری به استفاده از مجموعه نظرات اقتصاددانان و کارشناسان بخش اقتصادی با دیدگاه‌های مختلف در تصمیم‌گیری‌های کلان ستاد اقتصادی اشاره کرد و گفت: تشکیل نشست‌های منظم این ستاد نشان داد دولت به عهد خود برای تصمیم‌گیری براساس خرد جمعی و پرهیز از تصمیم‌های سلیقه‌ای در برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های کلان اقتصادی پایبند است و حضور مسئولان ارشد اقتصادی کشور در نشست‌های ستاد هماهنگی اقتصادی هر هفته در دو نوبت، نشانه اهتمام جدی دولت در حل مسائل اقتصادی و تلاش ساختاری برای ایجاد هماهنگی در اقدام‌های اقتصادی دولت بوده است.

روحانی با قدردانی از حضور منظم، باانگیزه و پشتکار همه اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، به‌ویژه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری در نشست‌های برگزار شده، از نقش مهم ایشان در هماهنگی اجرای تصمیم‌های این ستاد در دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی تشکر کرد.

کد خبر 319055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =