۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
  • کد خبر: 319143
نفت میدان خشت از تأسیسات نرگسی صادر می‌شود

امکان انتقال نفت میدان خشت به مبادی صادراتی با اتصال خط لوله ۱۰ اینچ انتقال در حد فاصل ۱۳ کیلومتری به مرکز بهره‌برداری نرگسی گچساران فراهم شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، سید بدیع‌اله موسوی، مجری پروژه میدان خشت شرکت نفت مناطق مرکزی درباره انجام مقدمات این عملیات گفت: برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از میدان نفتی خشت، با هماهنگی و حضور مدیر عملیات، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و تیم‌های بهره‌برداری آتش‌نشانی، بهداری و بهداشت و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) مرکز بهره‌برداری نرگسی، عملیات تخلیه و شست‌وشو و ایمن‌سازی خط لوله چاه شماره سه نرگسی به‌منظور اتصال خط لوله انتقال نفت میدان خشت انجام شد.

وی ادامه داد: عوامل اجرایی شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) عملیات اجرایی مربوطه را با کمترین زمان ممکن و به‌صورت کاملاً ایمن و بدون حادثه انجام دادند و به‌این‌ترتیب نفت تولیدی این میدان با خط لوله ۱۰ اینچ به طول ۱۳ کیلومتر به مرکز بهره‌برداری نرگسی ارسال می‌شود.

مجری پروژه میدان خشت شرکت نفت مناطق مرکزی با بیان اینکه تولید زودهنگام از میدان نفتی خشت با راه‌اندازی سه حلقه چاه به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: با اجرای عملیات لوله‌گذاری در مقطع پایانی خط لوله ۱۰۰ کیلومتری میدان خشت به گناوه نفت تولیدی این میدان در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با پنج حلقه چاه و تولید ۲۰ هزار بشکه به‌طور کامل وارد چرخه تولید نفت و گاز کشور می‌شود.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی خشت یکی از میدان‌های نفتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در گستره فعالیت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در ۱۸۰ کیلومتری شهر شیراز و در حوزه جغرافیایی شهرستان کازرون قرار دارد.

کد خبر 319143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =