رئیسی: به هیچ‌یک از وزیران پیشنهادی کابینه اتهامی وارد نیست

رئیس‌جمهوری گفت: نسبت به هیچ‌یک از وزیران پیشنهادی کابینه اتهامی وارد نیست، اما اگر مشخص شود شخصی در دولت مرتکب فساد شده با او برخورد قاطع خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، سیدابراهیم رئیسی، عصر امروز (چهارشنبه، سوم شهریورماه) پس از پایان بررسی برنامه و صلاحیت‌های وزیران پیشنهادی، با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در دفاع از کابینه سیزدهم گفت: از مجلس شورای اسلامی، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و نمایندگان برای فرصت دو هفته‌ای که به‌منظور بررسی برنامه‌های وزیران پیشنهادی گذاشتند تشکر می‌کنم. این جلوه‌ای از مردم‌سالاری دینی بود که نمایندگان با حساسیت برنامه‌های گزینه‌های پیشنهادی را بررسی کردند.

وی به موضوع معرفی اعضای کابینه خود اشاره کرد و افزود: شاخص ما برای معرفی وزیران کابینه کارآمدی، تخصص، فسادستیزی و صداقت با مردم بود، صلاحیت علمی و عملی نیز در این معرفی مورد تأکید ما بوده است.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: سلامت اعضای معرفی‌شده مورد تأکید ما بوده است، زیرا افرادی که می‌خواهند در دولت فعالیت کنند باید فسادستیز باشند و این موضوع همواره در دولت مورد تأکید است.

رئیسی اعلام کرد: در مبارزه با فساد به هیچ عنوان کوتاه نخواهم آمد، اگر مشخص شود کسی در دولت مرتکب فساد شده با او برخورد قاطع خواهیم کرد، اما صرف اتهام کفایت نمی‌کند، وقتی به یک سند متقن رسیدیم رسیدگی می‌شود، سخنی گفته شده و نظری داده شده، اما امر و حکمی داده نشده است.

وی همکاری دولت و مجلس را برای پیشبرد امور یک ضرورت دانست و تأکید کرد: همه وزارتخانه‌ها مهم هستند، اما وزارتخانه‌هایی که جان و معشیت مردم در دست آنهاست اهمیت بالایی دارند.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه کابینه جدید باید هرچه سریع‌تر تشکیل شود، گفت: از نخستین ساعت‌های صبح فردا (پنجشنبه، چهارم شهریورماه) نخستین نشست هیئت دولت را برگزار می‌کنیم.

رئیسی با اشاره به مسائل سیاست خارجی افزود: در موضوع سیاست خارجی برنامه ما همکاری با کشورهای همسایه و گرفتن حقوق حقه ملت ایران است و بر آن نیز تأکید می‌کنم، همچنین رفع تحریم‌ها را پیگیری می‌کنیم، اما سفره مردم را شرطی نمی‌کنیم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان دستور کار ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: بنده معتقدم در کنار وزیر، گروهی که می‌خواهد وزارتخانه را اداره کند نیز مهم است، وزیران باید معاونان کارآمد داشته باشند.

کد خبر 320112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =