دولت سیزدهم نیازمند همراهی همه سلایق و گروه‌های مردم است

رئیس‌جمهوری گفت: دولت سیزدهم نیاز دارد همه مردم از هر سلیقه و گروهی همراه دولت باشند و دولت خود را متعلق و خدمتگزار به همه آحاد مردم می‌داند و تکلیف دولت این است که خدمتگزار همه ملت باشد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سیدابراهیم رئیسی صبح امروز (پنجشنبه، چهارم شهریورماه) در آیین تجدید میثاق دولت سیزدهم با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، با بیان اینکه ما باید در عمل و اقدام پایبند اندیشه‌های امام (ره) باشیم، اظهار کرد: نگاه امام به مردم نگاهِ تشریفاتی و سیاسی که سیاستمداران به‌صورت متداول در عالم مطرح می‌کنند نبود و اگر می‌فرمود «میزان رأی ملت است» این جمله را باور داشت.

وی با بیان اینکه نوعی از خدمت، خدمت منفعت‌گرایانه بر اساس نگاه مادی و تأمین منافع خود و گروه خود است و نوع دیگر، خدمت از سر نوع‌دوستی و انسان‌مدارانه است، گفت: خدمت در منظومه فکری امام (ره) که در فرمایش‌های مقام معظم رهبری هم تداوم یافته خدمت برای خداست، نخستین گام در مسیر خدمت برای خدا شناخت خدا و خداباوری و ایمان به این است که ما در همه حال در محضر خدا هستیم و برای آنچه انجام می‌دهیم پیش از هر شخصی باید به خدا پاسخگو باشیم.

رئیس‌جمهوری افزود: نکته دوم درباره خدمت در نگاه امام (ره) که ایشان در نخستین دیدار نخستین دولت پس از انقلاب بر آن تأکید داشتند این است که خدمت به مردم فرصت و نعمتی است که خداوند در اختیار انسان‌ها قرار می‌دهد، در دولتی که خدمت به مردم را فرصت و نعمت می‌بیند دولت امانتی برای ادای خدمت به مردم است.

رئیسی تصریح کرد: ‌نکته کلیدی دیگر در نگاه امام (ره)، اعتماد به داشته‌های مادی و معنوی و نیروی متراکم ملت است، در نگاه امام راحل توکل به خدا و اعتماد به نفس دو اصل اساسی برای موفقیت است که امروز در آموزه‌های مقام معظم رهبری نیز آشکارا به چشم می‌خورد.

وی در ادامه سخنان خود میثاق با امام راحل برای دولتمردان را به‌مثابه تأکید بر پایبندی به اندیشه‌ها، رهنمودها و راهبردهای مدنظر امام (ره) برای خدمت به مردم و حل مشکلات کشور در عمل بیان و تصریح کرد: خیر دنیا و آخرت ما در این است که از خط نورانی اندیشه امام راحل و بهترین تبیین‌کننده این اندیشه‌ها در زمان حاضر که مقام معظم رهبری هستند، پیروی کنیم.

خط امام راحل را در اندیشه و عمل ادامه می‌دهیم

رئیس‌جمهوری ادامه داد: خط نورانی اندیشه و تفکر امام (ره) همواره مورد توجه دولت سیزدهم خواهد بود و در محضر امام راحل می‌گوییم حال که به لطف خدا و با اراده مردم مسئولیت خدمت به ملت ایران در این دوره به‌عهده ما قرار گرفته است، خط امام راحل را در اندیشه و عمل ادامه خواهیم داد و همواره تلاش خواهیم کرد شکرگزار و امانتدار این فرصت گرانبها برای خدمت باشیم.

رئیسی با بیان اینکه امروز مردم گرفتار مشکلات زیادی هستند، اظهار کرد: حل این مشکلات در پرتو یاری جستن از ارواح بلند امام راحل و شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و به‌کارگیری صحیح امکانات و داشته‌های کشور و باور به امدادهای غیبی است که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز همواره تأکید کردند اگر در مسیر انجام کاری درست عمل کنیم، امداد و یاری خداوند پشتیبان و حامی ما خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگرچه مشکلات زیاد است، اما امام راحل و مقام معظم رهبری به ما آموخته‌اند که با تکیه به قدرت لایزال الهی و پشتیبانی مردم می‌توان بر همه مشکلات و دشمنی‌ها پیروز شد و امام راحل با تکیه بر همین نوع نگاه بود که از هیچ مشکلی در مسیر انقلاب هراسی به دل راه نمی‌داد و با توکل به خدا بر همه مشکلات فائق می‌گشت.

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: با امام بزرگوار خود میثاق می‌بندیم که به خط نورانی تفکر و اندیشه او وفادار بمانیم و باور داریم که خیر دولت و ملت ما در پایبندی به این خط نورانی است که امروز همچنان در جامعه ما و دنیا می‌درخشد.

رئیسی اظهار کرد: امروز هر جامعه دیگری که با آموخته‌های امام راحل آشنا شده دلداده امام و اندیشه او شده و باور دارند که آنچه می‌تواند سعادت آنها را تضمین کند همین اندیشه و تفکر است.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم نیاز دارد همه مردم از هر سلیقه و گروهی همراه دولت باشند و دولت خود را متعلق و خدمتگزار به همه آحاد مردم می‌داند و باور دارد که تعلق دولت به مردم حق آنان بوده و تکلیف دولت این است که خدمتگزار همه ملت باشد.

کد خبر 320117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =