۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
  • کد خبر: 320585
قیمت رسمی فروش نفت عربستان کاهش می‌یابد

بررسی رویترز نشان داد که احتمال می‌رود عربستان در اکتبر ۲۰۲۱ قیمت رسمی فروش نفت خام خود را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، نظرسنجی رویترز از ۶ پالایشگر نفتی نشان داد که احتمال دارد عربستان سعودی در ماه اکتبر قیمت فروش بیشتر درجه‌های نفتی خود به آسیا را - در پی کاهش ماه گذشته قیمت پایه نفت دوبی - کاهش دهد.

چهار شرکت‌کننده در این نظرسنجی پیش‌بینی کردند که قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عربی در ماه اکتبر ۲۰ تا ۴۰ سنت برای هر بشکه کاهش یابد. دو شرکت‌کننده دیگر برآورد کردند که این کاهش قیمت بیش از یک دلار برای هر بشکه خواهد بود.

اگر این پیش‌بینی‌ها درست باشد، این نخستین کاهش قیمت فروش نفت عربستان در پنج ماه گذشته خواهد بود. وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در ماه ژوئیه تصمیم گرفتند عرضه نفت خود را از سپتامبر تا دسامبر، ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند.

این ائتلاف روز چهارشنبه (دهم شهریورماه) توافق کردند که طبق برنامه عرضه نفت در ماه اکتبر را به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند.

سعودی آرامکو قیمت رسمی فروش نفت خود را پنجم هر ماه میلادی اعلام می‌کند.

این شرکت قیمت رسمی فروش نفت را بر مبنای توصیه‌های مشتریان و پس از محاسبه تغییر ارزش نفت خود در یک ماه گذشته برمبنای بازدهی و قیمت محصول تعیین می‌کند.

کد خبر 320585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =