بررسی توسعه زمینه‌های همکاری ملی حفاری و جهاد دانشگاهی

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در نشست با رئیس جهاد دانشگاهی، بر حمایت همه‌جانبه این شرکت از تولید داخل و بومی‌سازی قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت نفت و حفاری و توسعه تعامل بین دو مجموعه تأکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، حمیدرضا گلپایگانی در نشست مشترک میان این شرکت و جهاد دانشگاهی که با حضور رئیس، معاونان و مسئولان ملی حفاری و این نهاد برگزار شد، ضمن تشکر از همکاری‌های بین دو مجموعه در زمینه پروژه‌های پژوهشی و تولید قطعات، جهاد دانشگاهی را از معدود تولیدکنندگان دستگاه‌های حفاری در کشور دانست و ابراز امیدواری کرد در ارتباط با بازسازی و نوسازی ناوگان حفاری شرکت نیز پرتوان و موفق عمل کند.

وی به گسترش همکاری میان این شرکت و جهاد دانشگاهی اشاره و تصریح کرد: ظرفیت‌های قابل‌توجهی برای توسعه همکاری‌های فیمابین دو مجموعه ملاحظه می‌شود که جای بحث و بررسی دارد.

حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی نیز با استقبال از میزبانی و همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و جهاد دانشگاهی، گفت: جهاد دانشگاهی کشور و تمامی واحدهای آن در این شرایط حساس، وظیفه خود می‌دانند که با تمام توان به کمک صنعت از جمله صنعت راهبردی حفاری کشور بیایند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای استفاده از تسهیلات صندوق‌های نوآوری و شکوفایی برای تأمین هزینه‌های دستیابی به دانش فنی، بر اهمیت هم‌افزایی و همکاری نزدیک ملی حفاری و جهاد دانشگاهی برای آسان‌سازی و شتاب‌بخشی در این خصوص تأکید کرد.

در این نشست که معاون مدیرعامل در امور فنی و مهندسی و تعدادی از مدیران شرکت ملی حفاری حضور داشتند، درباره موضوع‌های مطروحه با جهاد دانشگاهی از جمله وضع قراردادها و دستگاه‌های حفاری تحویل شده و در دست تحویل، ساخت موتورهای درون‌چاهی در سایزهای مختلف، تولید انواع فیلتر و تجهیزات فناورانه تبادل نظر شد.

همچنین با توجه به حضور معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی و رئیس و معاون جهاد دانشگاهی استان خوزستان در این نشست، بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت جهاد دانشگاهی استان و پژوهشکده تکنولوژی تولید، در ایجاد شرایط تولید در کنار مصرف‌کننده برای اعمال تغییرات و نقاط مورد نیاز صنعت و آسان‌سازی آزمایش‌های میدانی تولیدات تأکید شد.

کد خبر 320842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =