اجرای ۲۰۰ کیلومتر از طرح جامع فاضلاب اهواز با اعتبارات نفت

بیش از ۲۰۰ کیلومتر از طرح جامع فاضلاب اهواز با اعتبارات اهدایی نفت و همسو با ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این صنعت در حال اجراست که تاکنون اجرای ۱۴۲ کیلومتر آن نهایی شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، محمد خانچی، مشاور مدیرعامل این شرکت در امور اجرایی و پیگیری با اشاره به اعتبار تخصیص‌یافته برای اجرای این طرح گفت: در تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت آب و فاضلاب اهواز، مبلغ ۱۰۵۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح نهایی شد.

وی با اشاره به اینکه این اعتبار برای حدود ۲۰۰ کیلومتر از این طرح اختصاص یافته است، افزود: تاکنون بخش عمده‌ای از این اعتبار صرف اجرای ۱۴۲ کیلومتر از طرح جامع فاضلاب کلانشهر اهواز شده است و مابقی آن نیز براساس پیشرفت کار تخصیص می‌یابد.

مشاور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در امور اجرایی و پیگیری اظهار کرد: تاکنون با اجرای این طرح، مشکل فاضلاب همه مناطق حاشیه‌ای اهواز از جمله کوی علوی، ملاشیه، کوی سیاحی، کوی رمضان، زرگان، مشعلی، عین دو و دیگر مناطق کمتر برخوردار تا حد زیادی برطرف شده است.

خانچی ادامه داد: افزون بر این، تفاهم‌نامه ۱۰ میلیارد تومانی نیز برای احداث و بازسازی شبکه فاضلاب منطقه شکاره شهرستان کارون از سوی صنعت نفت اختصاص یافته است.

وی گفت: مشکل آبگرفتگی و فاضلاب اهواز همواره یکی از دغدغه‌های مردم است و  صنعت نفت همواره برای حل و برطرف کردن این چالش، پای کار و در کنار مردم بوده است و البته باید تأکید کنیم که صنعت نفت مجری طرح‌های عمرانی نیست و اعتبارات کمکی خود را در اختیار دستگاه‌ اجرایی مربوطه قرار می‌دهد.

گفتنی است افزون بر مشارکت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در طرح جامع فاضلاب اهواز، این شرکت از سال ۹۵ تاکنون، ۲۵۲ میلیارد ریال برای تأمین آب بخش غیزانیه اهواز هزینه کرده که از این میزان ۱۳۲ میلیارد برای احداث ایستگاه پمپاژ و ۱۲۰ میلیارد برای احداث خط لوله آب اختصاص یافته است.

کد خبر 321331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =