وزارتخانه‌ها ظرفیت‌های تعامل با سازمان همکاری‌های شانگهای را شناسایی کنند

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه هیچ مانعی برای تقویت روابط اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه وجود ندارد، گفت: وزارتخانه‌ها ظرفیت‌های همکاری با سازمان همکاری‌های شانگهای را شناسایی و در مسیر رشد اقتصادی فعال کنند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی، امروز (یکشنبه، ۲۸ شهریورماه) در نشست هیئت دولت با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: امروز نه تنها وزارت امور خارجه بلکه همه وزارتخانه‌ها مسئولیت و ماموریت دارند که از ظرفیت ایجادشده، نهایت استفاده را در رونق و شکوفایی اقتصادی کشور به عمل آورند.

وی افزود: امروز کشورهای عضو شانگهای نیز زمینه همکاری با جمهوری اسلامی ایران را از هر زمان دیگری مهیاتر می‌دانند و احساس می‌کنند می‌توانند همکاری‌های بهتر و بیشتری را با ایران رقم بزنند و در سخنان خود نیز بر تقویت و تعمیق سطح همکاری با تهران تأکید داشتند.

رئیس‌جمهوری تسریع در فعال کردن بندر چابهار را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: بندر چابهار دروازه ارتباط با کشورهای آسیایی و جهان است، بنابراین شتاب در توسعه و بهره‌برداری آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیسی به رایزنی‌های انجام‌شده برای تقویت همکاری‌های دوجانبه با تاجیکستان اشاره کرد و گفت: دو کشور ارتباط فرهنگی با ریشه و اعتقادی با یکدیگر دارند و در این سفر، دو طرف مصمم شدیم فصل نوینی از روابط دو جانبه بین دو کشور رقم بخورد.

وی بیان کرد: سیاست خارجی دولت، تقویت روابط با کشورهای همسایه با اولویت دیپلماسی اقتصادی است و این سیاست را با قدرت پیگیری خواهیم کرد و هیچ مانعی برای تقویت روابط اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه وجود ندارد.

رئیس‌جمهوری تداوم حرکت به سمت رشد اقتصادی و کاهش تورم در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده و امیدواریم این روند با سرعت بیشتر همراه و برای مردم ملموس باشد.

رئیسی تصریح کرد: در تصمیم‌های اقتصادی به‌دنبال آن هستیم که اقدام‌ها، همراه با مطالعه و کار کارشناسی باشد تا گام‌های اجرایی که در حوزه اقتصادی برداشته می‌شود تأثیرگذار و همراه با نتیجه روشن باشد.

کد خبر 321365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =