وعده‌های امیدبخش اوجی به مردم کهگیلویه و بویراحمد/ رونمایی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت

وزیر نفت در پنجمین سفر کاری و استانی خود از سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیون یورویی در میدان‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد، تخصیص ۱۱۴ میلیارد تومان به پروژهای مسئولیت اجتماعی این استان و بهره‌برداری پتروشیمی گچساران در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش شانا، جواد اوجی، صبح امروز (جمعه، نهم مهرماه) همراه با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری و جمعی از اعضای هیئت دولت وارد استان کهگیلویه و بویر احمد شد؛ این پنجمین سفر استانی و کاری وزیر نفت است که از نخستین هفته‌ای که به کرسی وزارت نفت تکیه زده، آغاز شده است.

اوجی در این سفرها از نزدیک در جریان تازه‌ترین تحولات، مشکلات و مسائل مردم شهرهای مختلف و کارکنان صنعت نفت قرار می‌گیرد و روند پروژه‌ها را بررسی می‌کند. این هفته هم کهگیلویه و بویراحمد میزبان او و دیگر اعضای دولت سیزدهم شد تا این سفر بتواند گامی بلند برای شتاب‌بخشی بر اجرای پروژه‌ها و حل مشکلات این منطقه باشد.

سد چمشیر نخستین مقصد اوجی بود؛ او پس از بازدید از این مجموعه در سخنانی گفت: مراحل ساخت این سد پیشرفتی مطلوب داشته است و مرحله نهایی آن با حدود ۱۸۰ میلیارد تومان تا پایان امسال تأمین اعتبار می‌شود و به ما قول دادند اوایل سال ۱۴۰۱ آبگیری سد انجام شود.

وعده‌های امیدبخش اوجی به مردم کهگیلویه و بویراحمد/ رونمایی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت

بازدید هوایی از طرح‌های پتروشیمی گچساران و ان‌جی‌ال همچنین بازدید از پتروشیمی گچساران برنامه‌های بعدی وزیر نفت بود.

او با ارزیابی مثبت از روند تکمیل مجتمع پتروشیمی گچساران، اظهار کرد: ساخت این پروژه حدود ۸۷ درصد پیشرفت داشته و یکی از امتیازهای آن این است که ۷۸ درصد کالاها ساخت داخل است، خوراک این مجتمع نیز از خط اتان که از پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس می‌آید تأمین می‌شود.

حضور در شهرک صنعتی سربیشه گچساران و کسب اطلاع از فعالیت‌های چند شرکت سازنده کالاهای راهبردی، حضور در گلزار شهدای این شهرستان و سرانجام شرکت در نشست شورای اداری گچساران که با حضور امام جمعه، نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار گچساران و کارکنان صنعت نفت برگزار شد ادامه برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر نفت بود.

وعده‌های امیدبخش اوجی به مردم کهگیلویه و بویراحمد/ رونمایی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت

او در ارتباطی چهره‌به‌چهره با مردم درباره مسائل و مشکلات موجود در این شهرستان با آنها گفت‌وگو کرد و از تخصیص ۱۱۴ میلیارد تومان به پروژهای مسئولیت اجتماعی استان خبر داد و گفت:  بیش از ۶۲ پروژه عام‌المنفعه (در حوزه‌های ورزشی، آموزشی، راهسازی، آب و...) در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که بخشی از آنها امسال و بخشی دیگر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند؛ مردم باید احساس کنند اگر در شهرستانشان واحد پتروشیمی، پالایشگاهی یا توسعه نفت و گاز وجود دارد از آن بهره می‌برند.

اوجی همچنین از یکی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت دولت سیزدهم هم رونمایی کرد و افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره و سنواتی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت است؛ آنهایی که از سال ۱۳۹۰ آغاز شده و ممکن است بعضی از آنها اکنون صرفه اقتصادی یا ضرورت نداشته باشند از این رو باید غربالگری شوند و اولویت و نیاز را بررسی می‌کنیم و در کنار آن پروژه‌های جدیدی را هم با مطالعات کارشناسی دقیق و تأمین منابع مالی آنها آغاز می‌کنیم.

وعده‌های امیدبخش اوجی به مردم کهگیلویه و بویراحمد/ رونمایی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت

وعده‌های امیدبخش اوجی به مردم کهگیلویه و بویراحمد/ رونمایی از برنامه‌های اصلی وزارت نفت

او در ادامه به شهرستان باشت و گلزار شهدای این شهرستان رفت و با چند نفر از خانواده شهدا و ایثارگران دیدار کرد.

سرانجام در نشست شورای اداری شهرستان باشت حاضر شد و ضمن استماع مشکلات و مسائل موجود این منطقه از زبان نمایندگان حاضر، با تأکید بر استفاده از نیروهای بومی استان و منطقه باشت، اعلام کرد: برای بهره‌مندی حداکثری از توان جوانان این منطقه درخواست کردیم با سازمان فنی و حرفه‌ای استان و منطقه باشت ارتباط برقرار شود که وزارت نفت دوره‌های آموزشی برگزار کند تا پتروشیمی‌ها به‌دست جوانان منطقه راهبری شوند.

اوجی همچنین از بهره‌برداری پتروشیمی گچساران در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

حضور در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس‌جمهوری و دیگر اعضای هیئت دولت در یاسوج پایان‌بخش برنامه‌های پنجمین سفر استانی وزیر نفت بود.

کد خبر 321941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =