توسعه صنعت نفت بدون آباد کردن مناطق نفت‌خیز معنایی ندارد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران چشم‌انداز تولید نفت در شرکت نفت و گاز اروندان را یک میلیون بشکه در روز عنوان کرد و گفت: آباد کردن و توسعه صنعت نفت بدون توسعه مناطق نفت‌خیز معنایی ندارد.

به گزارش خبرنگار شانا از اهواز، محسن خجسته‌مهر امروز (جمعه، ۱۶ مهرماه) در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و سرپرست جدید شرکت نفت و گاز اروندان گفت: خرمشهر، شهر بزرگی است؛ جمله حضرت امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، مسئولیت ما را دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و ... خرمشهرهای دیگری را نیز آزاد کنیم، افزود: مردم این شهر حق بزرگی بر گردن ما دارند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه امروز ممکن است دشمن به‌طور فیزیکی در کنار ما در حال جنگ نباشد، اما خاکریزی به نام میدان‌های نفت و گاز را داریم، تصریح کرد: چشم‌انداز تولید نفت در اروندان یک میلیون بشکه در روز است. باید آمایش سرزمینی مناسبی در این منطقه ایجاد کنیم. باید مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به‌خوبی در این منطقه انجام شود تا خدمتگزاران صدیقی برای مردم خرمشهر باشیم.

خجسته‌مهر با بیان اینکه موضوع آمایش سرزمینی در اروندان باید بازتعریف شود تا شاهد توسعه متوازن در منطقه باشیم، عنوان کرد: در این منطقه هم باید نفت تولید شود و هم خدمتگزار واقعی مردم باشیم، زیرا توسعه صنعت نفت بدون آبادانی منطقه معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه میدان‌های غرب کارون جذابیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند، اما این میدان‌ها از یکپارچگی برخوردار نیستند که باید طرح یکپارچه برای توسعه مناطق غرب کارون در نظر بگیریم که این موضوع هزینه‌ها را نیز کاهش خواهد داد، اظهار کرد: در تکمیل میدان نفتی آزادگان جنوبی ۷ سال تأخیر داریم. ۶ میلیارد دلار عدم‌النفع این میدان است چه کسی واقعاً باید پاسخگوی این خسارت باشد؟

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در خصوص فاز دوم میدان نفتی یادآوران مذاکراتی را با چینی‌ها آغاز کرده‌ایم و برای فاز دوم میدان نفتی آزادگان شمالی نیز برنامه‌هایی خواهیم داشت، گفت: در خصوص توسعه میدان مشترک سهراب و نگهداشت و تولید در دارخوین نیز برنامه‌هایی داریم. همچنین امیدوارم با کمک یکایک کارکنان اروندان جشن تولید روزانه یک میلیون بشکه‌ای نفت در منطقه برگزار شود.

خجسته‌مهر ادامه داد: هم‌افزایی بین شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضروری است، همچنین باید ظرفیت‌های جدیدی در شرکت نفت و گاز اروندان ایجاد و نیروی انسانی لازم برای ایجاد راهبری در این شرکت به‌کار گرفته شود.

وی از زحمات و تلاش‌های مدیرعامل پیشین شرکت نفت و گاز اروندان تشکر و قدردانی و برای سرپرست جدید این شرکت آرزوی موفقیت کرد.

اولویت‌ نفت و گاز اروندان

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل پیشین شرکت نفت و گاز اروندان نیز در این آیین گفت: موضوع حمایت و حفظ نیروهای متخصص این شرکت از اولویت‌های مدیرعامل جدید باشد.

بالاترین اهمیت را نیروی انسانی دارد

عبدالله عذاری اهوازی، سرپرست جدید شرکت نفت و گاز اروندان نیز در این آیین عنوان کرد: نیروی انسانی برای من بالاترین درجه و اهمیت را دارد. مبنای عمل بنده نیز در این خصوص شایسته‌سالاری است.

وی اظهار کرد: مواردی همچون آموزش نیروی انسانی، توسعه و تثبیت تولید، رعایت نکات زیست محیطی و ایمنی، حمایت از ساخت داخل، پرهیز از قومیت‌گرایی و صداقت در کار برای من بسیار با اهمیت است و آن را دنبال می‌کنم.

کد خبر 322175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =