واردات گاز چین به بالاترین مقدار در ۹ ماه اخیر رسید

واردات نفت خام چین در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد کاهش یافت و واردات گاز این کشور به بالاترین مقدار در ۹ ماه اخیر رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، واردات نفت خام چین در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه پاسال ۱۵.۳ درصد کاهش یافت زیرا شرکت‌ها در پی افزایش قیمت‌های جهانی نفت و سهمیه‌بندی وارداتشان، از ذخیره‌سازی‌ها برداشت کردند.

این در حالی است که بر اساس داده‌های اداره کل گمرک چین، واردات گاز طبیعی این کشور در ماه سپتامبر افزایش یافته و به بالاترین مقدار از ماه ژانویه تاکنون (۱۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تن) رسیده است، زیرا شرکت‌ها در آستانه زمستان و در اوج کمبود زغال‌ سنگ برای تولید برق که سبب قطعی برق گسترده شده است، ذخیره‌سازی‌های خود را افزایش دادند.

چین، بزرگ‌ترین خریدار نفت خام جهان، ماه گذشته میلادی ۴۱ میلیون و ۵۰ هزار تن (حدود ۹ میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز) نفت خام وارد کرد. این رقم در ماه اوت ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه در روز و در مدت مشابه پارسال ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود.

واردات نفت خام این کشور در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۶.۸ درصد کاهش یافت و به ۳۸۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید که دلیل آن کند شدن خریدها از ماه آوریل در پی سهمیه‌بندی واردات نفت خام و سوخت شرکت‌ها بود.

کد خبر 322460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =