فعال کردن صنایع و ظرفیت‌های غیرفعال از اولویت‌های دولت است/ لزوم هدایت تسهیلات بانکی به سمت تولید

رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد آن اجرا شود، باید تولید رونق گیرد و ظرفیت‌های معطل‌مانده، فعال شوند، گفت: فارس در بخش تولید، حرف جدی برای گفتن دارد و از رؤسای بانک‌ها می‌خواهم اعطای تسهیلات بانکی را به سمت تولید هدایت کنند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه (۲۲ مهرماه) در نشست شورای اداری استان فارس با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده از سوی شماری از وزیران و معاون اجرایی رئیس جمهوری درباره طرح‌های مصوب و اقدام‌های در نظر گرفته شده برای استان، گفت: تبیین این طرح‌ها و اقدام‌ها برای آن است که حسی مشترک میان مسئولان استانی و مسئولان کشوری برای اجرای این طرح‌ها و حل مشکلات استان فارس ایجاد شود.

وی افزود: دولت سیزدهم در اجرای برنامه‌های خود برای پیشرفت و آبادانی کشور ظرفیت کامل دولت و حتی نهادهای حاکمیتی را در نظر گرفته و اگر بخواهیم جامع‌تر بگوییم، ارائه گزارش مصوبه‌های سفر استانی در نشست شورای اداری برای ایجاد حسی مشترک در همه مجموعه نظام است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت سیزدهم روی مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های خود حساب ویژه‌ای باز کرده است، تصریح کرد: از همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم درباره برنامه‌ها و اقدام‌های خود با مردم صحبت و آنان را با برنامه‌ها و اهداف دولت همراه کنند.

رئیسی در ادامه با با بیان اینکه اولویت دولت در اجرای طرح‌های عمرانی در استان‌ها تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است، گفت: نجات اقتصاد کشور در گرو رونق تولید است و اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد آن اجرا شود، باید تولید رونق بگیرد و ظرفیت‌های معطل مانده، فعال شوند.

وی افزود: استان فارس نشان داده در بخش تولید، حرف جدی برای گفتن دارد و از رؤسای بانک‌ها می‌خواهم اعطای تسهیلات بانکی را به سمت تولید هدایت کنند.

نقدینگی به سمت تولید هدایت شود

رئیس‌جمهوری با اشاره به اظهار نگرانی از افزایش نقدینگی در کشور، گفت: نگرانی آنجاست که افزایش نقدینگی به سمت واسطه‌گری و دلالی برود، اما اگر نقدینگی به سمت تولید هدایت شود، افزایش آن هیچ نگرانی ایجاد نخواهد کرد.

رئیسی در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه استان فارس در زمینه‌های گردشگری زیارت، سلامت و سیاحت جاذبه‌های فراوانی دارد که ضرورت دارد بیش از پیش فعال شود، گفت: زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های استان فارس در عرصه گردشگری بسیار ممتاز است و اگر فعال شود، می‌تواند تأثیر زیادی در رونق اقتصادی و آبادانی استان داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به قابلیت‌های استان فارس در عرصه‌ کشت گیاهان دارویی، محصولات کشاورزی و محصولات پتروشیمی به‌ویژه در عرصه محصولات پایین‌دستی، گفت: ایرانیان داخل و خارج کشور بدانند که استان فارس از بهترین نقاط برای سرمایه‌گذاری امن و تضمین شده است.

رئیس جمهوری گفت: از استاندار فارس می‌خواهم از فکر و اندیشه همه فرهیختگان و صاحب‌نظران استان برای طراحی راهکارهای برون‌رفت از وضع کنونی بهره بگیرد و استان فارس می‌تواند در این زمینه الگو باشد.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه در دولت سیزدهم ترجیح دادیم به جای پرداختن به اینکه کشور را در چه وضعی تحویل گرفتیم، در عمل به حل مشکلات اقدام کنیم، گفت: هیچ نیازی برای تشریح وضع کنونی کشور وجود ندارد و هرکس، نگاهی به سفره خودش بیندازد به خوبی درک می‌کند که با چه وضعی روبه‌رو هستیم.

وی در پایان با اشاره به دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب برای ارائه گزارش عملکرد و دریافت رهنمود، گفت: در این دیدار خدمت ایشان عرض کردم که هر چه از دوره مسئولیت بنده به‌عنوان رئیس جمهوری می‌گذرد، نگاهم نسبت به آینده امیدوارتر می‌شود و آینده را بیش از پیش روشن می‌بینم و ایشان نیز در پایان این دیدار به بنده گفتند که به این نگاه، بنده عمیقاً باور دارم.

در نشست شورای اداری استان فارس، سند تحول فرهنگی استان به‌عنوان برشی از سند فرهنگی کشور با حضور رئیس‌جمهوری و آیت‌الله دژکام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شیراز رونمایی شد.

کد خبر 322499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =