تصویب ۱۰۰ طرح با بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان فارس

رئیس‌جمهوری با اشاره به تصویب بیش از ۱۰۰ طرح برای استان فارس در نشست‌های پرشمار میان مسئولان دولت و مدیران استان فارس گفت: حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این ۱۰۰ طرح در نظر گرفته شده است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه (۲۲ مهرماه) در پایان سفر به استان فارس در نشست خبری درباره نتایج و دستاوردهای سفر گفت: فارس مهد تمدن و فرهنگ و ادب فارسی است و آثار این تمدن و مدنیت در جای‌جای استان به چشم می‌خورد.

وی افزود: در جریان بررسی نیازها و اولویت‌های استان فارس، طرح‌های نیمه‌تمام پرشماری در حوزه آبرسانی، کشاورزی، معدن، صنعت و گردشگری در استان شناسایی شد که با وجود صرف منابع مالی، بلااستفاده مانده‌اند و اولویت دولت تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌هاست.

رئیس‌جمهوری با اشاره به تصویب بیش از ۱۰۰ طرح برای استان فارس در نشست‌های پرشمار میان مسئولان دولت و مدیران استان فارس گفت: حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این ۱۰۰ طرح در نظر گرفته شده است.

رئیسی با بیان اینکه استاندار و معاون اجرایی رئیس‌جمهوری مسئول پیگیری اجرای این مصوبه‌ها هستند، گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات استان ناشی از خشکسالی است. دولت برای رفع مشکل خشکسالی در کشور کمیته‌ای ایجاد کرده است که مشکل کم‌آبی استان فارس را نیز دنبال می‌کند، همچنین شورای عالی آب نیز برای توزیع عادلانه منابع موجود آبی کشور تشکیل جلسه خواهد داد. موضوع انتقال آب از دریا نیز در این نشست‌ها پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به گزارش وزیران از طرح‌ها و برنامه‌های وزارتخانه خود برای استان در نشست شورای اداری گفت: تأکید داریم این مباحث در نشست شورای اداری استان مطرح شود تا نخست به ایجاد حس مشترک میان همه دستگاه‌ها و مسئولان اجرایی و حاکمیتی برای پیشرفت استان کمک کند و هم مردم از برنامه‌ها و طرح‌های دولت برای استان خود مطلع شوند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه استان فارس یک قطب فرهنگی است و تقویت این قطب، وظیفه‌ای ملی و فرهنگی است، گفت: این فرهنگ غنی باید تقویت و به نسل‌های آینده منتقل شود.

رئیسی با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های گردشگری فارس باید بیش از پیش فعال شود، گفت: استان فارس همچنین قطب مهم تولید محصولات کشاورزی است و جایگاه استان در حوزه کشاورزی باید تقویت شود، همچنین این استان در عرصه صنعتی نیز ظرفیت‌های بالایی دارد.

اعطای تسهیلات باید به سوی تولید هدایت شود

وی با تأکید بر اینکه اعطای تسهیلات باید به سوی تولید هدایت شود تا افزایش نقدینگی سبب تورم و رکود نشود، گفت: امروز اولویت اصلی دولت، رونق تولید در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و معدنی است.

رئیس‌جمهوری توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به‌ویژه گسترش راه‌آهن و جاده‌ها را از دیگر اولویت‌های دولت برای استان فارس برشمرد و گفت: ۱۰۰ طرحی که برای اجرا در استان در نظر گرفته شده، همه مشکلات استان را برطرف نخواهد کرد، بلکه تنها به‌دنبال رفع مشکلاتی است که اولویت و اهمیت بیشتری دارند و تأخیر در رفع آنها ممکن است باعث خسارت شود.

رئیسی از همه مسئولان خواست برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تلاش کنند و گفت: بسیار رنج‌آور است که جوان تحصیلکرده بیکار باشد، همه بخش‌ها باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند و اشتغال‌زایی تنها وظیفه وزارت کار نیست.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال به معنای افزایش تعداد کارمندان دولت نیست، گفت: امروز دولت با تراکم کارمند و نیروی کار روبه‌روست، به شکلی که گاهی همین حجم بالای نیروی کار به جای گشودن گره، تبدیل به یک گره جدید می‌شود.

رئیس جمهوری گفت: اشتغال‌زایی زمانی واقعی و صحیح انجام شده است که به رونق و افزایش تولید بینجامد.

رئیسی درباره بازدید خود از آثار  تاریخی و فرهنگی استان فارس هم گفت: رفع مشکلات معیشتی به هیچ‌وجه نباید ما را از توجه به مسائل فرهنگی بازدارد. در دولت سیزدهم حوزه فرهنگ هیچ‌گاه اولویت خود را از دست نمی‌دهد.

کد خبر 322501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =