حضور میدانی وزیر نفت برای حل مشکلات صنعت نفت ستودنی است

نماینده فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرآمدترین نیروهای انسانی کشور سکاندار هدایت وزارت نفت هستند، گفت: حضور میدانی وزیر نفت برای حل مشکلات صنعت نفت ستودنی است.

به گزارش خبرنگار شانا، محمدمهدی فروردین، به سفر جواد اوجی، وزیر نفت به استان فارس اشاره کرد و گفت: از برکت خون شهدا و وفاداری مردم به انقلاب و نظام، دولتی در رأس کار قرار گرفت که درک قابل توجهی از مشکلات مردم دارد. همین که امروز ما شاهد حضور مهم‌ترین وزیر کابینه در محروم‌ترین بخش استان فارس هستیم خود بیانگر آن است که رئیس‌جمهوری با مطالعه پیشین در این استان حضور یافته است.

وی افزود: ما نمایندگان آرزو داشتیم بتوانیم وزیران دولت گذشته را از نزدیک مشاهده کنیم، اما من وقتی حضور  وزیر نفت را در منطقه و در استان فارس شاهد بودم، مشاهده کردم که وزیر و همراهانش با علاقه‌مندی پاسخگوی مطالبات مردم هستند.

نماینده فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس تصریح کرد: ما نزدیک به چهار سال با مشکلات تعدادی از رانندگان ماشین‌های سبک بخش ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی واقع در مناطق عملیاتی پارسیان، آغار و دالان روبه‌رو بودیم و حتی تذکری نیز به وزیر وقت دادیم که رسیدگی نشد، اما امروز در حضوری میدانی وزیر نفت قول حل این مشکل را داد و این نشان‌ می‌دهد او درد و رنج مردم را می‌داند که ستودنی است.

فروردین با بیان اینکه هرچند مسئولان تاکنون خدمات بسیاری انجام داده‌اند، اما بعضی از مشکلات از گذشته باقی مانده و به نوعی روی هم جمع شده است، بیان کرد: امروز کشور در بعد امنیت در بالاترین و بهترین شرایط قرار دارد که برای ما بسیار مهم است، تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ما ایجاد شده است، اما در بحث فناوری و علم حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: سرآمدترین نیروهای انسانی کشور سکاندار هدایت وزارت نفت هستند. ما در گذشته و پیش از استقرار دولت سیزدهم در فروش نفت مشکلات بسیاری داشتیم، اما امروز فروش نفت نسبت به گذشته شرایط بهتری دارد و در آینده نیز با حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی فروش نفت نیز مناسب‌تر خواهد شد.

وی به مشکلات اشتغال در حوزه انتخابیه خود و کل کشور اشاره کرد و افزود: مشکلات اشتغال موضوعی نبوده که یک‌شبه حل شود، این مشکلات انباشته شده است. امروز اگر مشکلات فرهنگی داریم نشأت‌گرفته از مشکلات اقتصادی است. فقر اقتصادی، فقر فرهنگی ایجاد خواهد کرد.

نماینده فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس ادامه داد: خوشحالیم که فردی از جنس انقلاب و فردی با رویکرد عدالت‌محوری در جایگاه سکانداری وزارت نفت قرار گرفته، منابع عظیم نفت و گاز در استان فارس و این حوزه انتخابیه وجود دارد، اما در زمینه مسئولیت‌ اجتماعی انتظار مردم برآورده نشده است.

فروردین گفت: ما امروز دو خواسته از وزیر نفت داریم، توسعه میدان‌های مشترک که بحث اشتغال‌زایی را به همراه دارد و دیگری بحث مسئولیت‌ اجتماعی است.

وی تصریح کرد: با امیدی که به دولت داریم شاهد گشایش‌هایی خواهیم بود، همچنین باید امید را در جامعه تزریق کنیم. البته با حرکتی که در دولت شروع شده شاهد اتفاق‌های خوبی خواهیم بود.

نماینده فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین با بیان اینکه این حوزه انتخابیه در حوزه گردشگری ظرفیت خوبی دارد، اما به‌دلیل نبود امنیت در راه‌های مواصلاتی این حوزه مغفول مانده است، عنوان کرد: خوشبختانه وزیر نفت مصوبه‌های مطلوبی برای راه شیراز - عسلویه در نظر گرفته که از این بابت تشکر می‌کنم.

فروردین گفت: موضوع سرمایه انسانی مهم‌ترین بخش است. انتظاری که امروز از شخص وزیر نفت داریم این است که از نیروهای توانمند ما در نفت و گاز بهره بگیرند. این افراد از جنس روستایی و عشایری هستند و درد مردم را می‌فهمند، صداقت دارند و برای آبادانی کشور و منطقه ما سنگ تمام خواهند گذاشت که انتظار داریم حمایت شوند.

کد خبر 322550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =