صرفه‌جویی و رعایت دمای رفاه به پایداری شبکه گاز کمک می‌کند

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود به همان میزان به پایداری شبکه گاز کمک خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از خانه ملت، مجید چگنی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در زمستان پیش‌رو شاهد قطعی گاز خانگی و صنایع خواهیم بود یا خیر، گفت: نمی‌توان بی‌شک در این باره اظهارنظر کرد، زیرا این مهم به مقدار مصرف و صرفه‌جویی مردم، همچنین شرایط آب و هوایی بستگی دارد. در واقع در صورت سرد شدن هوا و افزایش مصرف، امکان اعمال محدودیت و مدیریت مصرف گاز وجود دارد.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها نیز سوخت‌رسانی کرد و مانع از تعطیلی آنها و ورود ضرر اقتصادی به کشور شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: اگرچه در حالت اضطراری تمام تلاش خود را همسو با استفاده صرف از سوخت گازوئیل خواهیم کرد، اما اگر شرایط سخت شود به ناچار باید از دیگر سوخت‌های مایع نیز در نیروگاه‌ها استفاده کرد.

کد خبر 322889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =